Lietuvoje

2020.04.27 21:25

Per Lietuvą nuvilnijo padėkos medikams: ačiū ištarė ir politikai, ir muzikos atlikėjai

Urtė Korsakovaitė, Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.27 21:25

Medicinos darbuotojų diena šiemet kitokia. Ligoninių personalą stebino aktoriai, dainininkai suorganizavęs koncertus gydymo įstaigų kiemeliuose. Visoje šalyje dėkojama šiuo metu patiems svarbiausiems – dirbantiems priešakinėse koronaviruso linijose.

Dėl padėkos už sunkų darbą - priedų iki 100-to procentų – medicinos darbuotojams Vyriausybė turėtų spręsti trečiadienį.

Šypsenų ir dainų medicinos darbuotojų veiduose šiandien netrūko.

Gydytojams už sunkų darbą dėkojo muzikantai ir dainininkai. Po Šiaulių ligoninės langais jie atliko dainas iš Oskaro Koršunovo režisuojamo spektaklio „Remyga“. Lankytis premjeroje ligoninės darbuotojai planavo profesinės šventės proga, tačiau teatras pasirodymą atvežė į ligoninės kiemą.

Jos direktorius sako, kad šiandien Šiaulių medikai gali švęsti – jų sunkus darbas davė vaisių.

„Mes pasitikome pirmieji pacientę, kuri sirgo Covid-19, mes labai pakeitėme ligoninę per neįtikėtinai trumpą laiką, mes turėjome didžiulius iššūkius atlikti tam tikrą misiją, o tas uždavinys buvo vienas ir labai aiškus ir mes jį įvykdėme - mes neturime nei vieno susirgusio mediko Šiaulių ligoninėje“, – pasakojo Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika.

Prasidėjus karantinui medikų darbo sąlygos tapo itin sudėtingos.

Kasdienė rizika užsikrėsti koronavirusu, ilgos darbo valandos. Savo kasdienybę šiuose vaizduose įamžino gydytojai. Santaros klinikų Infekcinių ligų Priėmimo–skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas sako, kad krūvis didelis, bet labiausiai vargina kostiumai.

„Jeigu kas norėtų patirti, ką tai reiškia, tai nueikite į šiltnamį gerą saulėtą vasaros dieną ir pabūkite valandėlę, tada suprasite, ką reiškia būti pilnoje apsaugoje“, – pasakoja medikas Linas Svetikas.

Už sunkų darbą dar kovą su koronavirusu kovojantiems medikams atlyginimai turėjo didėti 15 procentų. Penkios pagrindinės ligoninės, kuriose gydomi tokie pacientai, sako medikams išmokėję ir daugiau. Santaros klinikos prie atlyginimų pridėjo 50-mt procentų, Kauno klinikos ir Šiaulių Respublikinė ligoninė - 100, Klaipėdos universitetinė ligoninė - 35, Respublikinė Panevėžio ligoninė - 15 procentų. Tačiau žadėtieji 60-100 procentų priedai visiems medicinos darbuotojams jų kišenių dar nepasiekė. Medicinos įstaigos sako laukiančios tikslesnės tvarkos.

Pasak sveikatos apsaugos ministro, tikėtina, kad trečiadienį Vyriausybėje bus svarstomas priedų klausimas.

Už sunkų darbą medicinos darbuotojams dėkojo ir prezidentas. Kartu su pirmąja ponia jie padėjo gėlių prie daktaro Jono Basanavičius paminklo.

1918-tų metų balandžio 27 dieną Lietuvos Taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios vienas iš narių buvo daktaras Jonas Basanavičius, o prieš 16 metų būtent ši diena tapo Medicinos darbuotojų diena.

Panorama. Kreivė plokštėja, bet mirčių daugėja: koronavirusas Lietuvoje pasiglemžė dar tris gyvybes
Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23