Lietuvoje

2020.04.27 18:47

Aplinkosaugininkai praėjusią savaitę nustatė kilpomis žvėris gaudžiusį vyrą

BNS 2020.04.27 18:47

Aplinkosaugininkai praėjusią savaitę nustatė kilpomis žvėris gaudžiusį vyrą, pirmadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Jo duomenimis, penktadienį gautas pranešimas, kad Rietavo savivaldybėje esančiame miške, medžiotojų būrelio „Aitra“ medžioklės plote, rastos pastatytos kilpos, skirtos žvėrių gaudymui.

Aplinkosaugininkai netrukus nustatė, kad kilpas sudėjęs vyras gyvena netoli miško esančioje sodyboje, jis prisipažinto, kad kilpos yra jo, surinkta 13 kilpų.

Už šį pažeidimą vyrui gresia bauda nuo 600 iki 1,7 tūkst. eurų, taip pat medžioklės įrankių konfiskavimas.

Aplinkos apsaugos departamentas skelbia iš viso praėjusią savaitę sulaukęs 604 pranešimų apie pažeidimus – beveik dvigubai daugiau nei savaitę prieš.

Tikrinant pranešimus ir vykdant reidus, aplinkosaugininkai išžvalgė 120 teritorijų, esančių vandens telkinių pakrantėse, parkuose, miškingose vietovėse, pramoninėse miestų teritorijose.

Aplinkosaugininkai daugiausia sulaukė pranešimų apie žvejybos pažeidimus – 73, apie atliekų deginimą – 47, netinkamą atliekų tvarkymą – 45, nuotekų tvarkymą – 30, medžioklės – 22, taip pat po keliolika pažeidimų dėl vandens, oro taršos, neteisėtų kirtimų.

Be kita ko, aplinkosaugininkų teigimu, ėmus švelninti karantiną, ėmė daugėti įvykių keliuose su gyvūnais – apie tai per savaitę gauti 188 pranešimai.

Klaipėdoje demontuojamas sovietinis memorialas
Klaipėdos ritmas 35