Lietuvoje

2020.04.27 17:50

Koronavirusu užsikrėtus dviem Antavilių pensionato darbuotojoms, epidemiologai vertina situaciją

kontaktą turėjo su 90 pensionatų gyventojų
LRT.lt2020.04.27 17:50

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad, nustačius du koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejus Vilniaus Antavilių pensionate, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti, rašoma pranešime spaudai.

Su dviem užsikrėtusiomis darbuotojomis kontaktavusieji izoliuoti. Nurodoma, kad epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

Pensionate antrą dieną dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai. Nustatyta, kad kontaktą su užsikrėtusiomis darbuotojomis galimai turėjo 8 darbuotojai ir 90 pensionatų gyventojų.

Kaip ministeriją informavo NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė, antradienį numatoma pradėti tirti pensionato gyventojus. Antavilių pensionato administracijai sudarytas detalus veiklos planas dėl tyrimų atlikimo, patalpų dezinfekcijos bei sąlytį turėjusių asmenų izoliavimo.

LRT.lt primena, kad sekmadienį buvo pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį nustatytą Antavilių pensionato darbuotojai.

„Pagal darbo pobūdį, [darbuotoja] turi turėti sąlytį su pacientais. Šiuo metu nustatyti du sąlytį turėję asmenys. Asmuo, kurio teigiamas COVID-19, irgi izoliuotas, ir tie du asmenys“, – tuomet sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Pirmadienį pranešta apie antrąjį užsikrėtimo atvejį.

„Situacija tokia, kad sekmadienį, balandžio 25 dieną, mes sužinojome, kad yra antras atvejis COVID-19 teigiamas mūsų darbuotojai patvirtintas. Šiuo metu su teigiamais testais yra dvi darbuotojos. Jos nedirba, yra saviizoliacijoje“, – nurodė Antavilių pensionato direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė.

Anot jos, be jų saviizoliacijoje taip pat yra dar aštuoni pensionato darbuotojai, turėję sąlyti su užsikrėtusiomis moterimis.