Lietuvoje

2020.04.27 17:30

Dėl politinės reklamos VRK pateikė rekomendacijas ir influenceriams

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.04.27 17:30

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), atnaujinusi rekomendacijas dėl politinės reklamos skleidimo politinės kampanijos laikotarpiu, pirmą kartą aptarė ir vadinamųjų socialinių tinklų nuomonės formuotojų (influencerių) veiklą.

Jie socialinių tinklų paskyrose, prie kiekvieno konkretaus neatlygintinai skleidžiamo įrašo, kuriuo propaguojamas kandidatas, pretendentas į kandidatus, politinė partija ar kitas politinės kampanijos dalyvis, taip pat jų idėjos, tikslai ar programa, turi pažymėti, kad tuo konkrečiu įrašu yra skleidžiama neatlygintina politinė reklama.

Kandidatams, politikams, pretendentams į kandidatus, kitiems politinės kampanijos dalyviams socialinių tinklų asmeninių paskyrų profiliuose prie biografinės skilties rekomenduojama nurodyti, kad asmuo yra politinės partijos, visuomeninio rinkimų komiteto iškeltas ar išsikėlęs kandidatas.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) taip pat primena, kad rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu interneto svetainėse ir naujienų portaluose yra draudžiama skelbti atlygintiną politinę reklamą.

Be to, šiuo laikotarpiu politinės kampanijos dalyviams rekomenduota neskelbti jokių naujų agitacinio turinio įrašų, įskaitant kvietimą į rinkimus ar raginimą nedalyvauti rinkimuose.

Pasak VRK, jie neturėtų keisti asmeninės paskyros nuotraukos ir viršelio į paskyrą su agitaciniais elementais, neturėtų atlikti jokių veiksmų (pavyzdžiui, aktyviai komentuoti prie kitų įrašų), kurie naujai keltų susidomėjimą kandidatu ar politine partija. Jie taip pat turėtų atsisakyti informacijos apie rinkimų dienos renginius, kuriais išreiškiamas palaikymas ar žadama konkrečiu būdu balsuoti, sklaidos. Nors politinės kampanijos dalyviai neprivalo pašalinti iki rinkimų agitacijos draudimo pradžios paskelbtų įrašų, tačiau jie neturėtų dirbtinai kelti susidomėjimo jais (pavyzdžiui, komentuoti ankstesnių įrašų, naujai dalintis jais, ir pan.).
Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 11 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.