Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.27 14:34

Klaipėdos savivaldybė siekia išsiaiškinti, ar hospisas tinkamai naudojo gautas lėšas

BNS 2020.04.27 14:34

Klaipėdos savivaldybė pranešė besikreipusi į Europos socialinio fondo agentūrą (ESFA) prašydama išsiaiškinti, ar Klaipėdos hospiso valdytoja tinkamai panaudojo gautas lėšas.

Kaip pranešė savivaldybė, projektą „Socialinę atskirtį patiriančių gyventojų visavertiškas integravimas į visuomenės gyvenimą“ įgyvendinanti institucija yra Europos socialinio fondo agentūra, projekto vykdytojas – „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centras“, o Klaipėdos miesto savivaldybė yra sudariusi sutartį dėl projekto kofinansavimo ir skiria dalį lėšų projektui vykdyti.

Pasak savivaldybės, projekto mokėjimo prašymų kopijose bei ataskaitose, pateiktose Klaipėdos miesto savivaldybės administracijai, matyti, kad projekto vykdytojas iš projekto lėšų turi teikti laikino atokvėpio paslaugas Klaipėdos miesto tikslinės teritorijos gyventojams ir tuo tikslu įsigijo 22 lovas. Iš dalies yra finansuojamos patalpų nuomos, patalpų išlaikymo, specialaus transporto, savanorių parengimo ir kt. išlaidos.

„Kadangi „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centras“ veikia tose pačiose patalpose kaip ir UAB „Klaipėdos hospisas“, abiejų juridinių vienetų steigėjai yra tie patys asmenys, savivaldybė nori įsitikinti, kad VšĮ „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centro“ vykdomam projektui skiriamas finansavimas yra naudojamas tik šiai įstaigai ir tik projekte numatytoms veikloms vykdyti“, – teigiama savivaldybės pranešime.

Pagal projektą įsipareigota remti atokvėpio paslaugos teikimą dienos centre arba namuose tikslinės teritorijos gyventojams. Pasak savivaldybės, tai yra trumpalaikė sunkiai sergančių asmenų priežiūra, kol jų artimieji yra išvykę, mokosi ir pan., pagalba dėl ligos krizę patiriančių asmenų artimiesiems.

Tačiau ilgalaikės globos ar slaugos finansavimas sutartyje nėra numatytas.

ESFA prašoma teisės aktų numatyta tvarka inicijuoti ir atlikti galimo pažeidimo tyrimą, nes savivaldybė pati tokio tyrimo atlikti negali.

Savivaldybės žiniomis, Europos socialinio fondo agentūra, įvertinusi savivaldybės raštą dėl tyrimo inicijavimo, jau kreipėsi į „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centrą“ dėl informacijos pateikimo.

Sutartis su „Paliatyvios pagalbos ir šeimos medicinos centru“ dėl projekto kofinansavio sudaryta 2018 metų gruodį, jo trukmė – iki 2021 metų liepos. Iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto projektui numatyta skirti 22,4 tūkst. eurų (18,76 proc. bendros projekto vertės), dalis lėšų išmokėta.

Pasak savivaldybės, sutartis sudaryta po to, kai viešoji įstaiga laimėjo projektų atranką.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento duomenimis, tuo pačiu adresu, kur įsikūręs hospisas, veikia dvi įstaigos: UAB „Klaipėdos hospisas“ bei viešoji įstaiga „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“, higienos pasą turi tik pastaroji ir ta – tik vieno paciento slaugymui.

Ši informacija paaiškėjo pradėjus įstaigą tikrinti dėl koronaviruso protrūkio. Dėl galimo kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimo, piktnaudžiavimo ir neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine ar profesine veikla Klaipėdos hospise atliekamas ikiteisminis tyrimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi