Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.27 23:58

Keturiasdešimt trečioji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.27 23:58

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Pirmadienio rytą pranešta, kad šalyje iš viso nustatyti 1449 užsikrėtimo COVID-19 atvejai, taip pat paskelbta apie dar tris mirtis nuo šios infekcijos. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1449; pasveikusių: 467; mirčių: 44.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

11 naujų koronaviruso atvejų

Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienio rytą pranešė, kad Lietuvoje nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų. Iš viso jau nustatyti 1449 atvejai, pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 474. Sekmadienį buvo praneša apie 467 pasveikusius asmenis, iš jų 94 – medikai. Nuo COVID-19 šalyje mirė 44 žmonės.

Panevėžyje gydomi 4 COVID-19 pacientai

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas pirmadienį pranešė, kad ligoninėje 4 pacientai gydomi nuo COVID-19, o Panevėžio apskrityje globos ir slaugos ligoninėse buvę židiniai suvaldyti.

„Šiuo metu Panevėžio ligoninėje nuo COVID-19 gydomi 4 pacientai, visi priklauso rizikos grupei – pagyvenę, turi gretutinių ligų. Tai vidutinio sunkumo atvejai“, – tikino direktorius. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Uostamiestyje užsikrėtė socialines paslaugas teikęs asmuo

Klaipėdos miesto savivaldybėje koronavirusu užsikrėtė socialinio darbuotojo padėjėjas, socialines paslaugas teikęs namuose. Šiuo metu uostamiestyje minėta infekcija tebėra užsikrėtę 48 medicinos darbuotojai.

Apie tai Klaipėdos miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje pirmadienį pranešė Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė.

„Socialinių darbuotojų, dirbančių socialinės priežiūros ir socialinės globos įstaigose, nuo balandžio 16-tos iki šios dienos yra ištestuoti 387 ir nustatytas vienas sergantis, užsikrėtęs (koronavirusu – LRT.lt) darbuotojas“, – kalbėjo R. Perminienė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Lietuvoje prasidėjo antrasis karantino švelninimo etapas

Pirmadienį pradedamas įgyvendinti antrasis karantino švelninimo verslui planas. Tai reiškia, kad nuo šiandien gali veikti lauko kavinės, kirpyklos, muziejai, zoologijos sodai ir kitos vietos. Tačiau toks leidimas vis dėlto džiugina ne visus verslininkus. Dauguma pirmadienį durų atverti dar nespės, o kiti to daryti nė neketina.

LRT.lt kalbinti skirtingų sektorių atstovai pripažįsta, kad kai kuriems verslininkams pradėti veiklos tiesiog neapsimokės – vėl pradėti veiklą bus brangu, o klientų nebus arba jų bus nedaug. Kaip prognozuoja Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė, durų turbūt neatvers didžioji dalis kavinių ir restoranų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantinas greičiausiai bus vėl pratęstas

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad nepaisant gerėjančios sergamumo statistikos tikimybė, jog karantinas bus atšauktas po gegužės 11 dienos, yra minimali.

Vyriausybė praėjusią savaitę pratęsė karantiną iki šios datos.

„Tikimybė, kad karantinas bus atšauktas gegužės 11 dieną, yra minimali ir labai nedidelė“, – teigė ministras.

„Karantinas reiškia daug plačiau nei tik parduotuvių veiklą, išėjimą į viešąją erdvę. Tai tam tikros ir izoliacijos, ir saviizoliacijos, ir tikrinimo, ir judėjimo sąlygos. Net nežinau kas turėtų atsitikti, kad gegužės 11 dieną visos karantino sąlygos būtų atšauktos“, – pridūrė jis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Duris atveria kai kurie darželiai

Vyriausybei sušvelninus karantino sąlygas ir leidus veikti didesnei daliai šalies įmonių bei įstaigų, namie nebegalinčių dirbti tėvų vaikus Vilniuje ir Klaipėdoje priims daugiau nei pusė darželių. Kaune veiks dvi įstaigos.

Taip pat darbą, bent jau sostinėje, atnaujins kai kurios mokyklos, nes savivaldybės nuo pirmadienio privalo užtikrinti ir pradinukų priežiūrą. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Atnaujintos rekomendacijos darbui biuruose

Švelninant karantino sąlygas, Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį atnaujino rekomendacijas įstaigoms, organizacijoms bei įmonėms, kaip organizuoti darbą.

Ministerija ir toliau pataria esant galimybėms leisti darbuotojams dirbti iš namų, tačiau jei tai neįmanoma, viena esminių ministerijos rekomendacijų darbdaviams – atnaujinti darbą biuruose etapais, kol kas neleisti grįžti vyresniems nei 60-ies metų darbuotojams ar sergantiems lėtinėmis ligomis. Taip pat raginama išlaikyti būtiną 2 metrų atstumą tarp darbo vietų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi