Lietuvoje

2020.04.27 12:43

VRK: per Seimo rinkimus rinkėjai sulauks nevardinių pranešimų apie rinkimus

Jadvyga Bieliavska, ELTA2020.04.27 12:43

Per rudenį vyksiančius Seimo rinkimus visi rinkėjai vietoj įprastų vardinių rinkėjų kortelių, gaunamų prieš rinkimus, sulauks pranešimų, t. y. informacinių pakvietimų dalyvauti rinkimuose. Jis nėra būtinas turėti rinkėjui, norinčiam balsuoti, informuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Įgyvendinama pasikeitusį Seimo rinkimų įstatymą ir ruošdamasi rudenį vyksiantiems parlamento rinkimams, VRK atnaujino pranešimo apie rinkimus įteikimo rinkėjams tvarką.

Pranešime apie rinkimus bus nurodoma: rinkimų apylinkės, į kurios rinkėjų sąrašą įrašytas rinkėjas, pavadinimas, numeris ir balsavimo patalpos adresas; apygardos, kurios teritorijai priskirta rinkimų apylinkė, pavadinimas ir numeris; rinkimų data, balsavimo rinkimų apylinkės balsavimo patalpoje laikas, kvietimas dalyvauti rinkimuose, kita rinkėjui ar organizuojant rinkimus svarbi informacija.

Pranešimų įteikimą ir kitos su rinkimais susijusios informacijos perdavimą kaip ir iki šiol rinkėjams vykdys apylinkių rinkimų komisijos.

Pranešimai bus metami į rinkėjų pašto dėžutes, o ne įteikiami asmeniškai, kaip buvo iki šiol.

Rinkėjams, turintiems teisę balsuoti namuose (neįgaliesiems, dėl ligos laikinai nedarbingiems, sukakusiems 70 metų ir vyresniems), pranešimai bus įteikiami asmeniškai. Apylinkės rinkimų komisijos narys, įteikdamas tokiam rinkėjui pranešimą, privalės jo paklausti, ar rinkėjas pasinaudos šia teise bei turės informuoti, kaip jis tai gali įgyvendinti.

VRK primena, kad rinkėjui, norinčiam balsuoti, kaip ir iki šiol, reikės tik asmens tapatybę patvirtinančio dokumento, t. y. tokio, kuriame yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas.