Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.27 11:31

Vilniaus savivaldybė medikams profesinės šventės proga skirs 25 eurų dovanų korteles

BNS 2020.04.27 11:31

Pirmadieni minint tarptautinę medicinos darbuotojų dieną, Vilniaus savivaldybė medikams skirs 25 eurų dovanų korteles – pinigus bus galima išleisti sostinės kavinėse ir restoranuose ar kultūros įstaigose.

Savivaldybė pranešė, jog profesinės šventės proga iš viso per artimiausias savaites bus išdalinta 0,4 mln. eurų dovanų. Žadama, kad jos pasieks visus 16 tūkstančių sostinės medikų – tiek savivaldybei, tiek valstybei ar privačiam sektoriui priklausančių sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus. Didžiausia dalis jų – beveik 6,4 tūkst. dirba Santaros klinikose.

Dovanų kortelę „Vilnius myli medikus“ su 25-iais eurais medikai galės panaudoti sostinės kultūros įstaigose arba viešojo maitinimo vietose, tokiu būdu prisidėdami ir prie ekonomikos skatinimo sostinėje pandemijos metu.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius sako, kad „neeilinėje situacijoje dirbančių herojų padėkai būtini nestandartiniai sprendimai“.

„Atsidėkodami už jų darbą gelbstint gyvybes, mes medikams norime pasiūlyti kitą, malonesnę, atsakomybę – savo pasirinkimu prisidėti prie Vilniaus kultūros ir viešojo maitinimo įstaigų gelbėjimo. Tikiuosi, tai bus maža padėka už milžinišką darbą, kuris jau padarytas, ir kuris dar laukia“, – teigė R. Šimašius.

Medikų dienos proga sostinę taip pat papuošė trys instaliacijos „Mes kartu“, vaizduojančios Vilniaus padėką ir meilę medikams.

Vilniaus miesto savivaldybė karantino pradžioje paskelbė „Gyvybės langelį medikams“ – šiai iniciatyvai vilniečiai paaukojo 30 tūkst. įvairių asmeninės apsaugos priemonių. Savivaldybė skaičiuoja, kad nuo karantino pradžios į medikams skirtų apsaugos priemonių pirkimą jau investavo daugiau nei 10 mln. eurų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi