Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.27 10:40

Antavilių pensionate – antras koronaviruso atvejis

atnaujinta 11.09

Antavilių pensionate nustatytas antras koronaviruso atvejis – susirgo dar viena darbuotoja, BNS informavo įstaigos direktoriaus pavaduotoja Birutė Šarakauskienė.

„Situacija tokia, kad sekmadienį, balandžio 25 dieną, mes sužinojome, kad yra antras atvejis COVID-19 teigiamas mūsų darbuotojai patvirtintas. Šiuo metu su teigiamais testais yra dvi darbuotojos. Jos nedirba, yra saviizoliacijoje“, – BNS pirmadienį sakė B. Šarakauskienė.

Anot jos, be jų saviizoliacijoje taip pat yra dar aštuoni pensionato darbuotojai, turėję sąlyti su užsikrėtusiomis moterimis.

„Teoriškai su jomis kontaktavo ir asmenys, prižiūrimi dviejuose skyriuose. Viename skyriuje, kuriame ir dirbo abi darbuotojos, yra 42 gyventojai, bet ta pirmoji, kuri gavo teigiamą atsakymą, tai praėjusią savaitę ji dirbo ir kitame skyriuje. Jame yra 49 gyventojai. Iš viso galbūt turėjo kontaktą su 91 gyventoju“, – kalbėjo pensionato atstovė.

Kaip teigia B. Šarakauskienė, profilaktiškai jau patikrinta 118 darbuotojų, iš jų atsakymus gavo apie 100.

„Likę darbuotojai yra vežami į Valakampių paplūdimyje esantį patikros punktą. Ten atlieka jiems testus. Šiandien pabaigsim testuoti visus darbuotojus“, – sakė ji.

Saviizoliacijoje esančių aštuonių asmenų testo rezultatai – neigiami, tačiau, kaip sako pensionato atstovė, jie vis tiek turi būti saviizoliacijoje.

„Turi būti (izoliuoti – BNS), nes kontaktavo. Jiems bus daromi pakartotiniai testai“, – teigė B. Šarakauskienė.

Tirs ir pensionato gyventojus

Anot įstaigos atstovės, pirmadienį numatoma pradėti tirti ir pensionato gyventojus.

„Šiandien numatyta testuoti, bet čia spręs Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir ta įstaiga, kuri testuos“, – kalbėjo įstaigos atstovė.

Pensionato direktoriaus pavaduotoja sako, kad susirgus dviem ir izoliavus aštuonis darbuotojus, įstaigos darbą teko reorganizuoti.

„Sutriko (darbas – BNS). Vienas skyrius liko visai be darbuotojų, teko žmones iš kitų skyrių pasitelkti“, – sakė B. Šarakauskienė.

„Yra ir psichologinė įtampa – visų darbuotojų, gyventojų bei jų artimųjų, nes skambina be paliovos, domisi“, – pridūrė ji.

Balandžio viduryje B. Šarakauskienė teigė, kad pensionate sąlytį su koronaviruso židiniu Nemenčinėje tapusios siuvimo įmonės „Vilnika“ darbuotojais turėjo šeši asmenys, jie išleisti atostogų, yra saviizoliacijoje.

„Jų tyrimų rezultatai yra neigiami“, – pirmadienį sakė ji.

Per penkis tūkstančius gyventojų turintis Vilniaus rajono Nemenčinės miestelis balandžio viduryje buvo uždarytas dėl koronaviruso plitimo grėsmės.

Atvykimas ir išvykimas iš Nemenčinės buvo apribotas iki balandžio 24 dienos imtinai.

Antavilių pensionatas nuo Nemenčinės nutolęs maždaug 10 kilometrų. Iš viso pensionate dirba 152 asmenys, prižiūrimi – 292 žmonės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi