Lietuvoje

2020.04.27 10:11

Kadenciją baigęs VU rektorius Žukauskas žengia į politiką: su Laisvės partija planuoja dalyvauti Seimo rinkimuose

atnaujinta 10.26
LRT.lt, BNS 2020.04.27 10:11

Kadenciją baigęs Vilniaus universiteto rektorius Artūras Žukauskas tapo Laisvės partijos nariu ir planuoja kelti savo kandidatūrą 2020-ųjų metų Seimo rinkimuose, rašoma partijos pranešime.

„Daug mūsų aukštojo mokslo ir apskritai švietimo problemų slypi mūsų politinėse nuostatose ir reikia jas keisti. Manau, kad galėčiau pasitarnauti švietimo ir mokslo pažangai Lietuvai“, – BNS sprendimą dalyvauti Seimo rinkimuose komentavo rektorius.

A. Žukauskas teigė pasirinkęs Laisvės partiją, nes ši atitinka jo politines pažiūras, akcentuodama „individą – atsakingą, išsilavinusį, kuris gali kurti aukštą vertę Lietuvai“.

„Matau partijoje pakankamai daug ambicijos, jaunų jėgų, kurios nori į politiką pažvelgti kitaip nei tos vadinamos tradicinės partijos. Matau, kad lyderystė suprantama kaip siekis atverti naujas galimybes, partijoje yra daug profesionalių politikų, kurie išsilavinimą yra gavę Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute“, – teigė A. Žukauskas.

A. Žukauskas Vilniaus universitetui vadovavo nuo 2015 metų iki šių metų balandžio, kuomet baigėsi jo kadencija.

Kaip BNS patvirtino Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė, A. Žukausko kandidatūra bus keliama sostinės Fabijoniškių apygardoje.

„Džiaugiamės, kad į mūsų gretas jungiasi profesorius A. Žukauskas, kuris dar būdamas VU rektoriumi kovojo dėl didesnių atlyginimų mokytojams ir dėstytojams. Jis sustiprins ne tik mūsų švietimo idėjas, bet ir Laisvės partijos pasiūlymus atsinaujinančios energetikos, inovacijų ir kitose srityse“, – BNS sakė A. Armonaitė.

Dalį Laisvės partijos kandidatų Vilniuje pirmadienį planuoja patvirtinti partijos Vilniaus skyrius.

Planuojama, kad Vilniaus vicemeras Vytautas Mitalas kandidatuos Pašilaičių apygardoje, Vilniaus miesto tarybos narės: Monika Ošmianskienė – Žirmūnų apygardoje, Donalda Meiželytė – Lazdynų apygardoje, Evelina Dobrovolska – Naujosios Vilnios apygardoje.

Laisvės partijos Vilniaus skyriaus vadovas, sostinės tarybos narys Kasparas Adomaitis kandidatuos Antakalnio apygardoje, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rita Balčiūnienė – Panerių apygardoje.

A. Žukauskas VU yra įgijęs fiziko išsilavinimą. 1980–1982 metais jis čia studijavo aspirantūroje, 1983 metais VU apgynė fizikos ir matematikos mokslų kandidato (dabar – daktaro) disertaciją, 1991 metais – habilituoto fizinių mokslų daktaro disertaciją.