Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.16 09:09

Vilniuje – paslaptingas V. Tomaševskio susitikimas su Kremliaus žiniasklaida

15min.lt 2015.10.16 09:09

Ketvirtadienio vakarą, apie 21 val., Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovas Valdemaras Tomaševskis pastebėtas Naugarduko g. esančioje kavinėje, kurioje susitiko su televizijos kanalo „Pervyj Baltijskij“ direktoriumi Antonu Bilinovu, rašo zw.lt.

Susitikime, kuris truko daugiau nei valandą, iš viso dalyvavo penki žmonės. Tarp jų – dabartinė Vilniaus miesto tarybos narė Romualda Poševeckaja. Ji anksčiau yra dirbusi „Pervyj Baltiskij“ kanale.

Po susitikimo jo dalyviai atsisakė komentuoti, apie ką kalbėjosi. V. Tomaševskis, paklaustas, kas jį sieja su šiuo kanalu, atsakė, kad „labai daug kas“.

Kaip rašo zw.lt, ataskaita, kurioje buvo tirtas rinkimų kampanijų finansavimas, rodo, kad LLRA rinkimams išleido 166 tūkst. eurų. Net 146 tūkst. eurų buvo išleista reklamai žiniasklaidoje rusų kalba. Daugumą šių lėšų gavo „Piervyj Baltyskyj“ kanalas.

Pernai Valstybės saugumo departamento (VSD) paskelbtoje ataskaitoje apie grėsmes Lietuvai rusiškos žiniasklaidos priemonės „Litovskij kurjer“, „Obzor“, „Ekspress nedelia“ ir „Pervyj Baltijskij kanal“ įvardijamos Rusijos įtakos instrumentais.

Pasak VSD, minėtose žiniasklaidos priemonėse pateikiamas turinys Lietuvos užsienio politikos, istorijos, energetikos, tautinių mažumų klausimais atitiko Rusijos viešojoje erdvėje formuotas nuostatas Lietuvos atžvilgiu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi