Lietuvoje

2020.04.27 08:26

Prie Basanavičiaus paminklo gėlių palikęs Nausėda prisiminė medikus, kurie išgelbėjo jo gyvybę

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2020.04.27 08:26

Balandžio 27-ąją, minint Medicinos darbuotojų dieną, šalies vadovai dėkoja medikams už pasiaukojimą ir sveikina su profesine švente. Gėlių prie daktaro Jono Basanavičiaus paminklo palikęs šalies vadovas Gitanas Nausėda ne tik gyrė medikus, kovojančius su pandemija, bet ir prisiminė atvejį, kai medikai išgelbėjo jo paties gyvybę.

Prisiminė medikus, kurie jį išgelbėjo

Prezidentas Gitanas Nausėda kalbėjo, kad 1918 metų balandžio 27-ąją buvo įkurta Sveikatos komisija, o daktaras Jonas Basanavičius buvo vienu iš jos narių. Šalies vadovės priminė, kad prieš 16 metų ši diena atsirado atmintinų dienų sąraše, kaip Medicinos darbuotojų diena.

Medikams ir savanoriams nusilenkęs Gitanas Nausėda: ačiū jums už tai, ką darote

„Taigi, daktaro J. Basanavičiaus sąsajos su šia diena yra gyvos ir labai apčiuopiamos. Padėdami gėles prie šio paminklo, mes kartu įteikiame gėles šiandien visai Lietuvos sveikatos sistemos bendruomenei. Jūs, mielieji, šiandien esate valstybingumo kūrėjai taip pat.

Šiek tiek kitokiomis sąlygomis, bet jūs ginate valstybės teisę egzistuoti lygiai taip pat, kaip prieš daug metų darė J. Basanavičius ir jo bendražygiai. Jūs kaunatės pirmosiose pandemijos eilėse, jūs neskaičiuojate savo laiko ir jėgų, jūs rizikuojate savo sveikata, o kai kada ir gyvybe, jūs negalite ištįsas dienas matyti savo artimųjų. Tai yra didžiulė duoklė, auka, bet jūs, kaip niekas kitas, puikiai suprantate, kad tai yra bendrasis gėris”, – pirmadienį ryte, atvykęs padėti gėlių prie dr. J. Basanavičiaus paminklo kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovas sakė, kad šiandien bendrasis gėris yra ne tik tuščia sąvoka, o jį išmatuoti galima labai paprastai – tai visuomenės sveikata, kuriai iškilo toks pavojus, kokio nėra buvę anksčiau. Anot jo, tai supratę, medicinos darbuotojai iš karto, pasiraitoję rankoves, kibo į kovą ir šioje kovoje puikiai laikosi.

„Taigi, dar kartą noriu pasakyti – mes padėjome gėles, su Diana, gyvybei, tautai, valstybei ir visiems jos piliečiams”, – kalbėjo G. Nausėda.

Kalbėdamas apie tai, kada medikams teko dėkoti asmeniškai, G. Nausėda prisiminė, kad 1975-aisiais metais jis buvo operuotas po labai sunkios traumos, kurią jis patyrė važiuodamas dviračiu. Prezidentas prisiminė, kad operacija truko 5-6 valandas: „Daktaras Tikuišis ir jo kolegos, prisimenu daktarą Silių, išgelbėjo man gyvybę tikrąją to žodžio prasme. Taip likimas lėmė, kad po daugybės metų, prieš keletą metų, aplankiau daktarą Tikuišį jo ligoninėje, kurioje jis dar dirbo ir pasiekęs pensinį amžių ir padėkojau už tai. Po metų jis mirė.”

Sveikino ir premjeras bei Seimo pirmininkas

Pateikiame visą premjero sveikinimą:

Noriu prisijungti prie to didžiulio būrio žmonių, kurie šiandien sako Jums nuoširdų „ačiū“. Ačiū už tai, kad savo pareigą vykdote su dideliu atsidavimu ir pasiaukojimu. Už tai, kad dirbate neskaičiuodami valandų, netausodami savęs. Visi tai matome ir nepaprastai vertiname.
Iš savo asmeninės patirties žinau, kad savo darbe nestokojate ne tik profesionalumo, bet ir nestandartinių ir inovatyvių sprendimų, ryžto drąsiai eiti pirmyn kovojant dėl žmonių sveikatos ir gyvybių. Šiandien tai ypač svarbu.

Kovojame su nematomu, bet labai pavojingu priešu. Jūs esate tos kovos priešakinėse linijose. Esu tikras, kad būtent gebėjimas taikyti nestandartinius sprendimus bei visuomenės susitelkimas lems galutinį rezultatą ir išmokys mus gyventi naujoje realybėje. Darsyk dėkoju visai Jūsų bendruomenei.

V. Pranckietis sveikinime sako, kad šiuo sunkiu metu kiekvienas iš medikų tampa vis didesniu didvyriu.

„Tai ne profesija, tai pašaukimas. Šiandien esate fronte ir neskaičiuojate jėgų nei valandų. Su kiekvienu mūšiu Jūs mūsų akyse tampate vis didesniais didvyriais ir herojais, nors žinome, kad po kaukėmis ir pirštinėmis visa tai išgyvena žmogus. Ačiū, brangieji medikai. Ačiū už tai, kad gelbstite, ačiū už riziką, ačiū už patarimą, ačiū, kad esame. Su profesine švente!” – sako parlamento vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt