Lietuvoje

2015.10.16 08:35

Ekspertai svarstys, kaip įveikti kibernetinės erdvės iššūkius, nepažeidžiant privatumo

ELTA2015.10.16 08:35

Penktadienį vyksiančioje konferencijoje „The Borderline Between Cybersecurity and Individual Freedoms“ Europos ir JAV ekspertai dalysis patirtimi, kaip apsisaugoti nuo naujausių kibernetinių grėsmių, išsaugant privatumą ir asmens laisves.

„Politikai, technologijų kūrėjai, verslininkai ir mes visi turime labai rimtai galvoti, ar norime ir kaip norime daryti įtaką technologijų vystymui ir pritaikymui. Tačiau lygiai taip pat svarbu, kad ES neatidėliodama galvotų apie ateities technologijų etiką ir užtikrintų, kad jose atsirastų vietos žmogiškajam orumui“, – sako vienas pranešėjų, Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnas Giovanni Buttarelli.

Skaitmeninė erdvė – nauja mūsų kasdienos realybė, todėl kibernetinis saugumas turėtų būti ne tik uždaro rato specialistų, bet ir plačiosios visuomenės diskusijų objektas.

Vilniuje susirinkę ekspertai sieks priminti, kad visi skaitmeninės erdvės dalyviai turi žinoti savo teises ir pareigas.

„Turėdamas įrenginį, kuris gali būti prijungtas prie viešojo interneto, vartotojas turi suprasti, kad tampa visiems lengvai prieinama vieša „duomenų saugykla“, – sako „International Security Cluster“ informacinių operacijų vadovas Aurimas Navys.

Diskusijos apie tai, kaip suderinti piliečių teises į privatumą ir vyriausybių pareigą apsaugoti juos nuo terorizmo grėsmės, ypač suaktyvėjo po to, kai prieš dvejus metus buvęs JAV kontržvalgybininkas Edwardas Snowdenas paviešino, kokiu mastu Vakarų vyriausybės vykdo sekimą.

Atsiranda naujų technologijų, žadančių vartotojams didesnio privatumo galimybių, o vyriausybės į dažnėjančias kibernetines atakas atsako kurdamos naujas strategijas ir teisinę bazę. Tai dažnai reikalauja kompromiso tarp nacionalinio saugumo ir privačių individų laisvių arba technologinės verslo nepriklausomybės.

Konferencijoje bus aptariami naujausi kibernetinio saugumo iššūkiai, reguliacinių sistemų Europoje ir JAV naujovės bei jų poveikis žmonėms ir verslui.

Renginyje dalyvaus verslo lyderiai, politikai, valstybės tarnautojai, mokslininkai, analitikai, pilietinės visuomenės atstovai, teisės, informacinių technologijų, finansų ir kitų su kibernetiniu saugumu susijusių sričių specialistai, alumnų asociacijų nariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.