Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.26 07:33

Šešelgis primena, kad turime likti budrūs: karantino sąlygos gyventojams lieka tos pačios ir nuo pirmadienio

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.26 07:33

Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis sako, kad tai, jog nuo rytdienos pradeda veikti kai kurios paslaugų įmonės, nereiškia karantino švelninimo. Pasak viceministro, karantino sąlygos lieka tos pačios.

Anot A. Šešelgio, privalome būti atidūs, kitą savaitgalį sveikinti mamas virtualiai.

„Aš tikrai to Vyriausybės sprendimo, kuris buvo priimtas trečiadienį, nevadinčiau karantino švelninimu. Tai yra tiesiog pabrėžti, kad nei viena karantino sąlyga nėra sušvelninta. Jeigu anksčiau ėjote į parduotuvę nusipirkti maisto, visi reikalavimai, kurie jums tada buvo išsakyti ir kurių laikėtės, išlieka ir dabar, jeigu einate į parduotuvę nusipirkti ne maisto produktų.

Laikykitės tų pačių reikalavimų, atstumo, dėvėkite kaukes, nedalyvaukite grupiniuose susibūrimuose. Jei parduotuvėje susidaro eilė, besąlygiškai laikykitės atstumo, nelankykite žmonių, kurie yra rizikos grupėje“, – primena jis.

Viceministro teigimu, visi verslai, kurie gavo galimybę atnaujinti savo veiklą po Vyriausybės priimto sprendimo, privalės vykdyti veiklą labai atsakingai, kad būtų apsaugoti ne tik klientai, bet ir darbuotojai.

„Šiandien galiu pasakyti, kad daugelis žmonių jau suprato, yra įprotis, nes rūpinasi ne tik savimi, bet ir šalia esančiais. (...) Koronaviruso atvejų kreivė nekyla, ji plokštėja“, – LRT RADIJUI sakė A. Šešelgis.

LRT.lt primena, kad karantinas Lietuvoje antrą kartą pratęstas iki gegužės 11 dienos. Trečiadienį Vyriausybė pritarė antrajam karantino švelninimo etapui. Nuo ketvirtadienio leista dirbti ir toms parduotuvėms, kurios neturi atskiro įėjimo. Vadinasi, gali dirbti ir parduotuvės, esančios prekybos centruose.

Taip pat galima prekiauti sodinimui skirtais augalais, sėklomis ar trąšomis leista prekiauti ne tik specializuotose vietose, bet ir turgavietėse.

Tiesa, dalis parduotuvių nespėjo taip greitai pasiruošti, todėl savo darbą pradėjo šeštadienį.

Nuo pirmadienio veiklą galės atnaujinti ir lauko kavinės, kai kurie grožio paslaugų tiekėjai, bus galima lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose, lauke esančiuose zoologijos, botanikos soduose, bibliotekose ir muziejuose.

Vyriausybė pažymi, kad dėvėti veido kaukes ir toliau bus privaloma, išskyrus tuos atvejus, kada valgoma viešojo maitinimo įstaigose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16