Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.26 00:00

Keturiasdešimt antroji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 08.30
LRT.lt 2020.04.26 00:00

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Sekmadienio rytą pranešta, kad šalyje iš viso nustatyti 1438 užsikrėtimo COVID-19 atvejų. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1438; pasveikusių: 467; mirčių: 41.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Lietuvoje nustatyta 12 naujų užsikrėtimo atvejų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbia, kad sekmadienio rytą Lietuvoje patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų, bendras skaičius – 1438.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) balandžio 26 d. 7 val. duomenimis, per šeštadienį ištirta 5540 ėminių, iš viso per laikotarpį ištirta 104 tūkst. 488 ėminiai.

SAM teigimu, šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) balandžio 25 d. 18 val. duomenimis, pasveikusiais šalyje laikomi 467 asmenys, iš jų 94 medikai. Iki šiol nuo koronaviruso mirė 41 žmogus.

Situacija stabilizavosi, bet atsipalaiduoti dar anksti

Sveikatos specialistai sako, kad koronaviruso situacija Lietuvoje, palyginus su laikotarpiu iki karantino, stabilizavosi. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė sako, kad kalbėti apie karantino atlaisvinimo įtaką sergamumui dar anksti, tačiau statistika nėra gąsdinanti.

Po šešių savaičių gyvenimo karantino sąlygomis, sergamumas pradėjo mažėti, bet tai nereiškia, kad virusas dingo, – atkreipia dėmesį epidemiologė.

Jos teigimu, teigiamų testų atsakymų procentas jau nebesiekia 1 proc. Iki karantino paskelbimo šis procentas siekė daugiau nei 5–6, netgi 10 proc.

Tačiau nors situacija šalyje stabilizavosi, nauji atvejai vis dar yra registruojami. Tai reiškia, kad virusas vis dar plinta, tačiau jis yra tinkamai kontroliuojamas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nutraukti ribojimai Nemenčinėje

Praėjusį ketvirtadienį ministrų kabinetas nusprendė, jog apribotas atvykimas ir išvykimas iš Nemenčinės bus tęsiamas iki balandžio 24-osios, 24 val. nakties.

Situacijai dėl koronaviruso protrūkio gerėjant, Vilniaus rajono Nemenčinės gyventojai šeštadienio dieną pradėjo be apribojimų.

Kaip LRT RADIJUI penktadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, situaciją Nemenčinėje iš dalies galima pavadinti suvaldyta – kelias dienas nefiksuojama naujų susirgimų, o beveik visi jie nustatyti ir yra susiję su įmone „Vilnika“. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Sušvelninus karantino sąlygas, šeštadienio rytą vilniečiai suskubo apsipirkti

Sušvelninus karantino sąlygas, šeštadienį į šalia Vilniaus „Akropolio“ esantį turgelį plūstelėjo pirkėjai. Nors automobilių stovėjimo aikštelėje dar gana tuščia, turgelyje gausu žmonių – čia jau galima nusipirkti vaisių ir daržovių, žuvies, sulčių, įvairių kepinių ar konditerijos gaminių. Norintieji apsipirkti turi palaukti eilėse.

Šalia Vilniaus „Akropolio“ esančiame turgelyje apsilankęs LRT fotografas Edvardas Blaževičius sakė, kad žmonės būriuojasi eilėse.

„Pastebėjau, kad labai daug žmonių yra prie „Akropolio“ esančiame turgelyje. Spėju, kad apie 50–70 žmonių. Prekybininkai, susistatę palapines, pardavinėja mėsą, daržoves ir kitas prekes. Žmonių srautas nesilaikė rekomenduojamo saugaus atstumo. (...)

Tik prie vieno punkto, prie kurio pardavinėjo naminę duoną, žmonės sustojo tvarkingai, bet aplinkui vaikščiojantys nesilaikė reikalaujamų 2 metrų atstumo. Vaikščiojo petys į petį“, – sakė LRT fotografas E. Blaževičius.

„Akropolio“ Komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas informavo, kad situacija „Akropolyje“ pakankamai rami – žmonių nėra per daug, visi elgiasi sąmoningai, dėvi apsaugines kaukes. Anot jo, prekybos centruose lankytojai gali naudotis laisvai prieinamomis dezinfekcinėmis priemonėmis.

Lankytojai taip pat nuolat informuojami apie taisykles – ši informacija skelbiama prie įėjimo, per vidinį radiją.

Trečiadienį Vyriausybė pritarė antrajam karantino švelninimo etapui. Nuo ketvirtadienio leista dirbti ir toms parduotuvėms, kurios neturi atskiro įėjimo. Vadinasi, gali dirbti ir parduotuvės, esančios prekybos centruose.

Nuo pirmadienio veiklą galės atnaujinti ir lauko kavinės, kai kurie grožio paslaugų tiekėjai, bus galima lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose, lauke esančiuose zoologijos, botanikos soduose, bibliotekose ir muziejuose. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Dėl karantino pažeidimų praėjusią parą nubausti 59 asmenys

Praėjusią parą Lietuvoje fiksuoti 59 karantino pažeidimai, BNS šeštadienio rytą pranešė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Iki tol visą savaitę pažeidimų skaičius svyravo nuo 82 iki 95 per dieną.

Administracinių nusižengimų kodeksas asmenims už tokius pažeidimus numato baudą nuo 500 iki 1 tūkst. eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1,5 tūkst. iki 6 tūkst. eurų. Pirmą kartą skiriama pusė minimalios baudos.

Iš viso, nuo tada, kai įgijo teisę surašyti administracinio nusižengimo protokolus už karantino taisyklių pažeidimus, policija nubaudė 1812 žmonių. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Kuro kaina Lietuvoje turėtų dar kristi

Artimiausiais mėnesiais naftos kaina rinkoje neturėtų patirti didesnio augimo, o tai gali lemti, kad kuro kaina Lietuvoje galėtų dar nežymiai nukristi, sakė „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

Jo teigimu, naftos rinkoje situacija yra labai dramatiška, nes ateina suvokimas, kad pasiūla nekrinta tiek, kiek nukrito paklausa. Dalyje valstybių naftos rezervai jau persipildę arba labai arti persipildymo, todėl fiziškai greitu metu nebus kur dėti naftos.

Ž. Mauricas teigė, kad pirmose linijose bus tos šalys, kuriose nebus pakankamai saugojimo rezervų, arba iš dalies tos, kurios yra nekonkurencingos rinkoje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi