Lietuvoje

2020.04.25 14:13

LRT kadruose – po suvaržymų bundanti Nemenčinė: tuščias miestas, tik prie parduotuvių besibūriuojantys gyventojai

LRT.lt2020.04.25 14:13

Situacijai dėl koronaviruso protrūkio gerėjant, Vilniaus rajono Nemenčinės gyventojai šeštadienio dieną pradėjo be apribojimų. 

Kaip LRT RADIJUI penktadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, situaciją Nemenčinėje iš dalies galima pavadinti suvaldyta – kelias dienas nefiksuojama naujų susirgimų, o beveik visi jie nustatyti ir yra susiję su įmone „Vilnika“.

„Kalbant apie Nemenčinę, matome, kad situacija gerėja. Atvejų skaičius jau antrą dieną lieka tas pats. Atliekant visų Nemenčinės gyventojų testavimą, matome, kad didžioji dalis atvejų susiję su įmone „Vilnika“ ir išaiškinami teigiami atvejai tarp tų žmonių, kurie turėjo būti izoliuoti. Panašu, kad dauguma atvejų susiję būtent su šia įmone“, – sakė specialistė.

LRT fotografas Edvardas Blaževičius nuvyko į Nemenčinę pasidairyti, kaip miestas bunda po apribojimų. Jis pasakoja, kad miestas gana tuščias, tiesa, didžiausias žmonių srautas buvo prie maisto prekių parduotuvių, taip pat turgaus.

Daugiau miesto vaizdų galite rasti LRT.lt nuotraukų galerijoje.

LRT.lt primena, praėjusį ketvirtadienį ministrų kabinetas nusprendė, jog apribotas atvykimas ir išvykimas iš Nemenčinės bus tęsiamas iki balandžio 24-osios, 24 val. nakties.

Anksčiau svarstyta, kad griežtus ribojimus būtų galima tęsti dar savaitę, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga Vyriausybės posėdyje trečiadienį teigė, kad gyventojai drausmingai laikosi sugriežtinimų, o užkratas iš esmės siejamas tik su įmone „Vilnika“ ir yra suvaldytas.

Šios priemonės įvestos po to, kai koronaviruso protrūkis šiame Vilniaus rajono miestelyje kilo siuvimo įmonėje „Vilnika“, užkratas nustatytas ir dviems globos namų „Senevita“ darbuotojams, vienam Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojui. Šiuo metu dėl koronaviruso masiškai tikrinami visi gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Palanga
COVID-19 TRUMPAI 7