Lietuvoje

2020.04.25 14:35

Savo automobiliuose tikintieji pakviesti susitelkti bendrai maldai už medikus

Šeštadienį netradicinėje Vilniaus vietoje savo automobiliuose tikintieji galėjo susitelkti bendrai maldai už medikus bei kitus, tyliai dirbančius priešakinėse linijose. Renginio „Malda už tylius lyderius“ metu Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas, pastorius Saulius Karosas ir kunigas Algirdas Toliatas pakvietė melstis visus Lietuvos žmones.

Transliaciją galite žiūrėti čia.

„Medicinos darbuotojai ir medikai šiuo metu yra jungtinės pajėgos, besikaunančios su pandemija. 1918 m. besikurianti jauna Lietuvos valstybė įkūrė Sveikatos tarybą, kurios sudėtyje buvo gydytojas Jonas Basanavičius, profesorius inžinierius Steponas Kairys, taip pat kunigas Justinas Taugaitis, vėliau tapęs Telšių vyskupijos vyskupu.

Ši komanda buvo pradžia tų jungtinių pajėgų, kurios buvo kuriamos Lietuvoje. Šiandien prisimename medicinos darbuotojus ir norime jiems padėkoti, palaikyti“, – sako Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.

Anot jo, pandemijos patirtis dar kartą žmonėms primena, kad esame „labai trapūs“: „Nedidelis virusas gali sutrikdyti ištisą visuomenių gyvenimą, stabdyti pasaulį. Ne vienas nesame tikras, kad nesusirgsime.“

Arkivyskupas sako, kad pandemija mus moko, visų pirma, koks svarbus yra solidarumas, technologijos.

Anot kunigo Algirdo Toliato, šiandien mūsų Everestas yra koronaviruso pandemija ir ši netikėta situacija, tačiau, sako jis, tokios situacijos padeda nusimesti savo kaukę.

„Viskas tampa nebe taip svarbu, atsiranda tie tikri draugai. (...) Bet ir mumyse daug kas atkrenta – lieka tikri dalykai, dėl kurių verta gyventi, kas yra tikrai svarbiausia. Dar labai svarbi ta vidinė ugnis ir vidinė viltis. Kai jau atrodo, rankos visai nusviro, nebėra jėgų, bet, kaip patarlė sako, kad jei nebeturi jėgų žengti žingsnį, reiškia, kad pusė kelio jau nuėjai“, – kalba A. Toliatas.

Kunigas tvirtina, kad tylieji lyderiai esame kiekvienas iš mūsų.

„Pasimelskime už visus, ypač medikus, kurie yra mūsų fronto linijose – ne tik šiandien. Visą laiką medikai buvo labai svarbūs, gal tik ne visada padėkojame, ne visada suprantame, apkaltiname, pykstame“, – sako A. Toliatas.

Kunigas kviečia solidarizuotis ir neieškoti, kaip šią situaciją išnaudoti tam, kad gautume daugiau naudos. Svarbu dirbti visiems kartu, kaip vienai rankai, akcentuoja jis.

Pranešime spaudai rašoma, kad dažnai įsivaizduojame lyderius charizmatiškus, kūrybingus, nepalaužiamus, beveik kaip superherojus, tačiau ne mažiau yra svarbu yra ir tylioji lyderystė.

„Pavyzdžiui, pakelti šiukšlę savo aplinkoje. Ar bent jau nenumesti jos pačiam. Susilaikyti nuo užgaulaus komentaro ar piktdžiugiško kaltų ieškojimo. Tokia buitinė lyderystė, kur kiekvienas gali imtis mini iniciatyvų ir drauge su kitais bendraminčiais labai konkrečiai keisti pasaulį, pradedant nuo savęs. Didžiausia lyderystė – tai atlikti iš visos širdies savo pareigą ar net truputį daugiau, nesitikint jokios padėkos“, – tylios lyderystės principus vardina A. Toliatas.

Pasaulinės lyderystės konferencijos iniciatorius, „Miesto bažnyčios“ pastorius Saulius Karosas priduria, kad tylus lyderis visada yra tarnaujantis lyderis.

„Kai žmogaus dvasia pakyla aukščiau savo interesų ir eina aukotis, tarnauti ir padėti, visi tai stebintys yra įkvepiami. Šiandien esame gydytojų įkvėpti ir atpažįstame, koks brangus yra pasišventimas Hipokrato priesaikai – tarnauti žmonijai ir saugoti žmogaus gyvybę. Norime susirinkti ir malda užtarti gydytojus bei sergančiuosius“, – teigia pastorius.