Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.25 11:48

Lingienė paaiškino, kodėl yra netikslumų mirčių nuo COVID-19 statistikoje: lemia vėliau gauti tyrimų rezultatai

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė LRT RADIJUI sako, kad netikslumų dėl mirčių nuo COVID-19 skaičiaus gali pasitaikyti. Taip esą nutinka dėl vėliau gautų tyrimo rezultatų.

Balandžio 25 d. 7.30 val. duomenimis, per praėjusią parą ištirta 7956 ėminių dėl koronaviruso, iš kurių – tik 16 buvo teigiami dėl koronaviruso (COVID-19) infekcijos. R. Lingienė tikina, kad ši statistika – džiuginanti, be to, nesimato naujų infekcijos židinių.

R. Lingienė penktadienį pranešė, kad Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 42 žmonės. Tačiau šeštadienį Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) informuoja, kad, penktadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 41 žmogus.

„Vakar aš pati pranešiau apie 42 mirtis. Vėlai vakare mus pasiekė informacija iš Klaipėdos universitetinės ligoninės, kad jie atmetė COVID-19 diagnozę vienam mirusiam asmeniui. Kadangi po to asmens mirties gavo antro tyrimo duomenis, kurie pavirtino, kad šis asmuo jau buvo pasveikęs nuo COVID-19. Kartais taip nutinka, nes tyrimams atlikti reikia laiko, o informaciją apie mirtį ir jos priežastis teisės aktų nustatyta tvarka asmens sveikatos priežiūros įstaigos privalo pranešti per dvi valandas“, – aiškina R. Lingienė.

Šeštadienio rytą pranešta, kad šalyje per parą užfiksuota dar 16 naujų koronaviruso atvejų, iš viso šalyje užregistruota 1426 užsikrėtusiųjų. Apie tai informavo Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Per vakar dieną, penktadienį, ištirta 7956 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Iki šiol iš viso ištirta 98948 ėminių dėl įtariamo koronaviruso. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Pasveikusiųjų skaičius siekia 460, iš jų – 94 medikai.

SAM primena, kad žmogus bus laikomas pasveikusiu, kai du iš eilės atlikti pakartotiniai testai dėl koronaviruso infekcijos, esant ne mažesniam nei paros intervalui, bus neigiami. Arba praėjus 37 dienoms nuo diagnozuoto užsikrėtimo, jei dėl tam tikrų priežasčių vėlesni tepinėliai dėl viruso nebus ištirti. Jei atlikus pakartotinį tyrimą bus gautas teigiamas atsakymas, šeimos gydytojas tęs paciento stebėseną bei gydymą ir siųs pakartoti tyrimą ne anksčiau kaip po 14 dienų.

LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje. Jas rasite ČIA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi