Lietuvoje

2020.04.25 08:03

Laukia šilti orai: kitą savaitę gali atplūsti ir 20 laipsnių šiluma

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.25 08:03

Nuo kitos savaitės į mūsų šalį pradės plūsti šiltesnio oro masė, LRT RADIJUI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikas Tadas Kantautas.

Šeštadienio diena bus nepastoviai debesuota, taip pat pasitaikys ir tankesnių debesų, ir giedresnio dangaus plotų. Įdienojus daugelyje Lietuvos vietovių trumpai ir daugiausiai negausiai palis. Pūs stiprokas šiaurės-šiaurės vakarų vėjas. Jis bus žvarbus, jo gūsiai kai kur sieks 15 m/s. Mūsų šalis jau bus šaltesnėje oro masėje, todėl temperatūra dieną nekils aukščiau 9–14 laipsnių šilumos.

Sekmadienio naktį debesys prasisklaidys. Nakties pradžioje kai kur trumpai ir silpnai palynos, vėliau dangus giedrės. Ryte temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Šilčiau bus pajūryje, ten laikysis 3–5 laipsnių šiluma. Diena bus nepastoviai debesuota, kai kuriose vietovėse trumpai ir daugiausiai negausiai palis. Vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų-vakarų, bus silpnesnis. Sekmadienio dieną temperatūra kils iki 9–13 laipsnių šilumos. Lietuva vis dar išliks šaltesnio oro masėje.

Kitos savaitės pradžioje orai po pamažu taisysis temperatūros atžvilgiu. Pirmadienį taip pat pasitaikys ir giedresnio dangaus, ir tankesnių debesų. Naktį daug kur temperatūra svyruos apie 0 laipsnių, o dieną bus jau šiek tiek šilčiau – 10–15 laipsnių šilumos.

Nuo antradienio dienomis vietomis pasitaikys trumpalaikio lietaus. Į mūsų šalį pradės plūsti šiltesnio oro masė. Antradienį jau bus galima sulaukti ir 19, galbūt net 20 laipsnių šilumos šalies pietiniuose ir pietvakariniuose rajonuose, o trečiadienį tokios šilumos sulaukti gali ir kitos Lietuvos vietos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.