Lietuvoje

2020.04.25 07:40

Epidemiologė Razmuvienė: Lietuvoje situacija stabilizavosi, bet virusas niekur nedingo

LRT RADIJAS, LRT.lt2020.04.25 07:40

Sveikatos specialistai sako, kad koronaviruso situacija Lietuvoje, palyginus su laikotarpiu iki karantino, stabilizavosi. Kaip LRT RADIJUI teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro epidemiologė Daiva Razmuvienė, kalbėti apie karantino atlaisvinimo įtaką sergamumui dar anksti, tačiau statistika nėra gąsdinanti.

Po šešių savaičių gyvenimo karantino sąlygomis, sergamumas pradėjo mažėti, bet tai nereiškia, kad virusas dingo, – atkreipia dėmesį epidemiologė.

„Lietuvoje didžioji dalis plitimo vyksta visuomenėje. Atvežtinių atvejų užregistruojama labai mažai. Paskutinę savaitę, kuomet buvo sušvelnintos karantino sąlygos, vėlgi sergamumo skaičiai fiksuojami mažėjančia linkme. Būtent testai, kurių rezultatus gauname kiekvieną dieną, teigiamų testų išskyrimas jau skaičiuojamas santykiu 100 nuo visų atliktų.

Tai būtent išskirtų teigiamų atsakymų procentas jau nebesiekia 1 proc. Palyginimui – iki karantino paskelbimo tas procentas siekė daugiau nei 5–6 netgi 10 proc.“, – sako gydytoja epidemiologė.

Jos teigimu, nors situacija šalyje stabilizavosi, tačiau nauji atvejai vis dar yra registruojami. O tai reiškia, anot epidemiologės, kad virusas vis dar plinta, tačiau jis yra teisingai kontroliuojamas.

„Kol kas dar sunku spręsti apie to pirmojo atpalaidavimo etapo rezultatus, nes praėjo tik 7–8 dienos. Tačiau tai yra skaičiai, kurie negąsdina“, – LRT RADIJUI sako gydytoja.

D. Razmuvienė dar kartą atkreipė dėmesį, kad vyresnio amžiaus žmonėms ar asmenims, sergantiems lėtinių ligomis, reikėtų itin pasisaugoti, kadangi jie priskiriami rizikos grupėms.

Nuo kitos savaitės darbą pradės lauko kavinės, kai kurie grožio paslaugų tiekėjai, bus galima lankytis golfo, teniso, sporto aikštynuose, lauke esančiuose zoologijos, botanikos soduose, bibliotekose ir muziejuose.

Tačiau gydytoja sako, kad reikėtų išsirinkti kelias veiklas, kurios yra būtinos. Anot jos, nereikėtų manyti, kad apskritai baigėsi karantino laikotarpis ir galime gyventi „normalų gyvenimą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.