Lietuvoje

2020.04.24 21:53

Lietuvą pasiekė 15 tonų apsauginių skafandrų, kurie keliaus į ligonines

LRT.lt2020.04.24 21:53

Penktadienio vakarą Kauno oro uoste nusileido lėktuvas, atgabenęs 15 tonų apsauginių skafandrų, kurie jau rytoj turėtų būti pristatyti Kauno klinikoms. Iš ten gautos asmens apsaugos priemonės pagal poreikį keliaus į Kauno, Marijampolės ir Tauragės apskrityse esančias ligonines, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Primename, kad Kauno klinikos yra viena iš penkių valstybės lygios ekstremaliųjų situacijų valstybės operacijų vadovo sprendimu numatytųjų ligoninių, organizuojančių ir koordinuojančių paslaugų teikimą, įskaitant gautų asmens apsaugos priemonių paskirstymą, joms priskirtoje teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms.

Šios dienos siunta – tai dar viena dalis įvykdyto asmens apsaugos priemonių užsakymo iš Kinijos. Už jų logistiką į Lietuvą atsakinga Susisiekimo ministerija. Jau kone mėnesį Lietuvos oro uostuose reguliariai leidžiasi lėktuvai, atgabenantys asmens apsaugos priemonių siuntas medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19).

Gauti kroviniai paskirstomi 5 šalies organizuojančios ligoninėms (Santaros klinikoms, Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei), kurios pagal poreikį išdalina gautas asmens apsaugos priemones veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stotims, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtose karščiavimo klinikose ir mobiliuose punktuose.

Gautas asmens apsaugos priemones išvežioja valstybės įmonė „Lietuvos paštas“.

Visą informaciją apie gautas asmens apsaugos priemones, skirtas Lietuvos medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija rasite ČIA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt