Lietuvoje

2020.04.24 16:45

Kadrai, kurie taps istoriniai: Panevėžio ligoninės COVID-19 korpusas – iš labai arti

Raimonda Mikučionytė, „Jūsų Panevėžys“2020.04.24 16:45

Naujienų portalo „Jūsų Panevėžys“ fotografui Rimvydui Ančerevičiui buvo suteikta išskirtinė teisė fotografuoti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, kaip medikai vadina, COVID-19 korpusą.

Prieš fotografavimą Rimvydas neslėpė, kad buvo neramu, bet sakė – jam įdomūs išbandymai ir svarbi galimybė patekti ten, kur sudėtinga pakliūti.

„Pradžioje tikrai buvo neramu. Kai nežinai, kaip viskas vyksta. Sudėtingiausia buvo apsirengti specialią aprangą. Dabar supratau, kaip medikai dirba specialiame korpuse. Aprangos tiek daug, kad net nustebau. Žaviuosi medikų ištverme. Man jau po pusantros valandos buvo sudėtinga – prakaituoju, oro trūksta. Kaip ir priklauso, dezinfekcija – kiekviename žingsnyje.

Svarbu suprasti, kad medikai dirba sunkiomis sąlygomis. Jie keičiasi kas 4 val. Medikai dirba itin svarbų darbą“, – pasakojo fotografas R. Ančerevičius.

Respublikinės Panevėžio ligoninės COVID-19 korpuso vadovas, chirurgas Rimvydas Tumas pasakojo, kad labai retai kas realybėje gali pamatyti kasdien su koronavirusu kovojančius medikus.

R. Tumas sako, kad ligoninės medikai, dirbantys sudėtingomis sąlygomis, svarbūs, tačiau nereikia pamiršti ir pagalbinių darbuotojų.

„Dirba ne tik medikai, bet ir valytojos, slaugytojos, liftininkai, ūkio skyrius, apsaugos darbuotojai – visi dirba. Kita vertus, taisyklių turi laikytis visi – ne tik medikai. Karantino metu nė vienam nėra lengvinančių sąlygų“, – pasakojo medikas ir tęsė:

„Svarbiausiai darbe jausti tvirtą kolegos petį, pasitikėjimą. Sudėtingiausiose situacijose įvertini, kas yra kas. Vieni sugeba daryti daugiau nei gali, kiti pasinaudoja situacija. Visokių žmonių yra.“

Panevėžio ligoninės COVID-19 korpuso vadovas teigė, kad sunkiausia buvo pačiomis pandemijos pirmomis dienomis.

„Dirbome visi ir visų ligoninės darbuotojų indėliai – svarbūs. Išmokome būti ir tikiuosi būsime bendrystėje. Balandžio 27-oji profesinė medicinos darbuotojų šventė. Todėl ir linkiu neprarasti bendrystės jausmo, savitarpio supratimo ir pagalbos. Būkime kartu“, – sakė R. Tumas.

JP fotografo nuotraukų galerijoje – išskirtiniai kadrai iš su koronavirusu kovojančių medikų kasdienybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.