Lietuvoje

2020.04.24 15:05

Veryga kreipėsi į senjorus: kvietimas į mišias yra tikrai ne jums

atnaujinta 16.02
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.04.24 15:05

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad, nepaisant to, jog pirmadienį atnaujinamos mišios bažnyčiose, išskyrus sekmadienius, 60-ties ir vyresnio amžiaus gyventojai neturėtų dalyvauti jose.

„Noriu kreiptis į visus, kurie yra 60-ties arba vyrsnio amžiaus – kvietimas į mišias yra tikrai ne jums“, – penktadienį spaudos konferencijos metu į senjorus kreipėsi A. Veryga.

Ministras patikino, kad Lietuvos sergamumo ir mirtingumo nuo koronaviruso statistika rodo, kad dažniausiai šia infekcija serga 60-ties ir vyresnio amžiaus žmonės, koronavirusas tokio amžiaus žmonėms yra mirtinas.

A. Veryga tikino, jog į mišias galėtų vykti jaunesni asmenys, tačiau ir šie turėtų saugotis, imtis visų būtinų apsaugos priemonių.

„Vyresnė karta, deja, turėtumėme palaukti ir tikrai siūlau pasinaudoti tiek transliuojamomis mišiomis per televiziją, tiek per radijo stotis, nes masinis ėjimas (į mišias – LRT.lt), jei jis įvyktų, tai reikštų, kad tiesiog mes turėtume atsisveikinti su nemaža dalimi mūsų vyresnio amžiaus gyventojų. Tai tiesiog būkime atsakingi ir neskubėkime“, – aiškino sveikatos apsaugos ministras.

Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta 1410 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o naujų infekcijos atveju per dieną nustatyta tik 12. Mirčių nuo koronaviruso užfiksuotos 42.

Anksčiau skelbta, kad, penktadienio duomenimis, nuo koronaviruso pasveiko 430 asmenų, iš jų – 91 medikas. Vien per ketvirtadienį atliktas net 7401 koronaviruso testas. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 90 992.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.