Lietuvoje

2020.04.24 14:42

Lietuvos kariai grįžo iš tarptautinės operacijos, jų laukia izoliacija

LRT.lt2020.04.24 14:42

Penktadienį iš Jungtinių Tautų operacijos MINUSMA Malyje į Lietuvą grįžo 6 mėnesių misiją užbaigę Lietuvos kariai, prisidėję prie tarptautinės bendruomenės pastangų stabilizuoti padėtį šalyje, nurodoma Lietuvos kariuomenės pranešime.

Iš operacijos grįžo 32 kariai Kartu su jais operacijoje dalyvavo ir du kariai iš Lietuvos kariuomenės Logistikos padalinių.

Vadovaujantis kariuomenės vado nustatyta tvarka dėl koronaviruso sukeliamos ligos prevencijos Lietuvos kariuomenėje, visiems kariams grįžusiems iš tarptautinių operacijų rajonų, atliekamas koronaviruso nustatymo testas ir taikoma 14 dienų izoliacija viename iš Lietuvos kariuomenės

Šiuo metu Lietuvos kariai dalyvauja dar aštuoniose NATO, ES ir Jungtinių Tautų vadovaujamose tarptautinėse operacijose.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA (angl. Multidimensional Integrated Stabilization Mission in Mali) Malyje vykdo nuo 2013 metų. MINUSMA siekia stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir t. t. Misijoje šiuo metu tarnauja apie 13 tūkstančių karių. 2017 metų spalį tarnybą šioje operacijoje pradėjo pirmasis Pajėgų apsaugos vienetas suformuotas iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų karių. Lietuvos kariuomenės kariai Gao provincijoje, Malio rytinėje dalyje, veikia kartu su Vokietijos kontingento kariais, užtikrina stovyklos karinės bazės „Castor“ apsaugą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.