Lietuvoje

2020.04.24 14:34

Naujausia informacija: nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 42 žmonės

situacija Klaipėdos hospise nepakito; atnaujinta 15.41
Gytis Pankūnas, LRT.lt2020.04.24 14:34

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pranešė, kad Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 42 žmonės.

R. Lingienės teigimu, abu asmenys mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jie priklausė rizikos grupei.

Pasak NVSC atstovės, šiuo metu ligoninėse dėl koronaviruso yra hospitalizuoti 136 pacientai, iš jų 17 yra reanimacijoje, plaučių ventiliacija atliekama 9 žmonėms, su deguonies kaukėmis šiuo metu yra 7 asmenys.

Penktadienio ryto duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyta 1410 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o naujų infekcijos atveju per dieną nustatyta tik 12.

Anksčiau skelbta, kad, penktadienio duomenimis, nuo koronaviruso pasveiko 430 asmenų, iš jų – 91 medikas. Vien per ketvirtadienį atliktas net 7401 koronaviruso testas. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 90 992.

NVSC Vilniaus departamento vadovė R. Lingienė penktadienį pranešė, kad po vieną koronaviruso atvejį užfiksuota Klaipėdos vaikų ligoninėje ir Klaipėdos jūrininkų ligoninėje. Anot jos, pirminiais duomenimis, ligonių darbuotojai nesusiję su tiesioginiu darbu su pacientais, tačiau vykdomas epidemiologinis tyrimas.

„Jūrininkų ligoninėje nustatyti du sąlytį turėję asmenys ir šie atvejai nėra susiję“, – teigė R. Lingienė.

NVSC atstovė tvirtino, kad iš viso Lietuvoje asmenų, kuriuos dėl galimo sąlyčio su koronaviruso infekuotais žmonėmis stebi medicinos specialistai, yra 786.

Situacija Klaipėdos hospise nepakito

R. Lingienė pranešė, kad ketvirtadienį buvo atliktas dar vienas patikrinimas Klaipėdos hospise. NVSC atstovės teigimu, situacija ten nepasikeitė – efektyvių infekcijos kontrolės priemonių nebuvo imtąsi.

„Nustatė, kad esminių pokyčių nėra. Kaip žinote, išduotas leidimas-higienos pasas vienai lovai. Tam tikri infrastruktūriniai dalykai iki šiol nėra sutvarkyti, kaip plautuvių nebuvimas palatose ir panašūs. Šios situacijos toleruoti negalima“, – komentavo R. Lingienė.

Anot jos, dėl to penktadienį bus rengiamas Klaipėdos miesto ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

R. Lingienė tikino, kad Klaipėdos hospise ir toliau nėra pasirūpinta tuo, kad koronavirusu infekuoti ir sveiki asmenys būtų atskirti, o įstaigos darbuotojai ir toliau dirba pavojingomis sąlygomis.

LRT.lt primena, kad Klaipėdos hospise išplitus koronavirusui, užsikrėtė beveik visi personalo darbuotojai ir pacientai, užfiksuotos dvi pacientų mirtys.

Atsinaujina uždarytų KUL skyrių veikla

R. Lingienė informavo, kad NVSC leido atkurti Ukmergės ligoninės veiklą. Ligoninė atnaujino veiklą ketvirtadienį.

Penktadienį, pasak R. Lingienės, NVSC specialistai leido atnaujinti Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) skyrių, kurie buvo anksčiau uždaryti dėl koronaviruso grėsmės, veiklą, išskyrus Traumatologijos skyrių, nes nepraėjo daugiau kaip dvi savaitės nuo to, kai šiame skyriuje COVID-19 susirgo vienas iš medicinos darbuotojų.

Nemenčinėje – 36 koronaviruso atvejai

NVSC Vilniaus departamento direktorė R. Lingienė teigė, kad Nemenčinėje dėl koronaviruso ištirti 2567 gyventojai ir nustatyti 36 koronaviruso atvejai. Daugiausiai jų, pasak R. Lingienės, siuvimo įmonėje „Vilnika“.

„Net 34 atvejai susiję su UAB „Vilnika“, – teigė specialistė.

R. Lingienė ragino kitų Nemenčinės įmonių darbuotojus aktyviai tirtis dėl užsikrėtimo COVID-19.

NVSC atstovė pranešė, kad ketvirtadienį pradėtas epidemiologinis tyrimas dėl jau trečiojo Nemenčinės seniūnijoje esančių globos ir saugos namų „Senevita“ koronaviruso atvejo minėtos įstaigos darbuotojui.

„Tyrimo metu iki šiol išaiškinti 22 sąlytį turėję asmenys, tai yra pacientai, ir 4 darbuotojai. Šiandien organizuojamas visų sąlytį turėjusių pacientų ištyrimas, darbuotojai ištirti prieš dvi dienas, [...] taigi jie šiuo metu turi izoliuotis“, – komentavo R. Lingienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.