Lietuvoje

2020.04.24 13:56

Prezidentas paragino Seimo pirmininką „išlaikyti ramybę“

atnaujinta 14.26

Prezidentas Gitanas Nausėda tikina, kad neturiu jokių išankstinių nusistatymų Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atžvilgiu.

Parlamento vadovas V. Pranckietis interviu naujienų agentūrai ELTA teigė, kad Seimą kritikuojančiam G. Nausėdai nederėtų „kurti kažkokį įvaizdį ant kitų įstaigų kritikos“. Be to, Seimo pirmininkas neslėpė pasigendantis dialogo su prezidentūra, anot jo, su G. Nausėda jis pastaruoju metu bendrauja tik per viešąją erdvę.

G. Nausėda, paklaustas apie bendravimą su V. Pranckiečiu, šį paragino „išlaikyti ramybę“.

„Aš manau, kad tiesiog reikėtų išlaikyti tam tikrą ramybę. Kiek aš prisimenu, su Seimo pirmininku esame kalbėję ir telefonu, ir tarėmės kai kuriais dienotvarkės klausimais“, – penktadienį spaudos konferencijos metu sakė G. Nausėda.

Šalies vadovas teigė, kad Seimo frakcijų vadovus į susitikimus jis kviečia dėl konkrečių tikslų.

„Tiesiog frakcijų lyderiai yra kviečiami į tuos posėdžius, kuomet yra svarstomi konkretūs klausimai, susiję su frakcijų balsais, tai tikrai tokie formatai yra visiškai tikslingi, juos tikslinga organizuoti ir tai nėra jokiu būdu joks sumenkinimas Seimo pirmininko, kaip pareigūno“, – dėstė G. Nausėda.

Jis pažymėjo, kad atsiradus poreikiui, su V. Pranckiečiu bendraus tiesiogiai.

„Tikrai neturiu jokių išankstinių nusistatymų antrojo pagal svarbą valstybės pareigūno atžvilgiu“, – kalbėjo prezidentas.

Nausėda: parlamentas turėtų posėdžiauti tiek, kad būtų rasta laiko ne tik karščiausiems klausimams

Paprašytas įvertinti Seimo darbą karantino laikotarpiu, šalies vadovas akcentavo, kad posėdžiauti reikėtų tiek, kad būtų sprendžiami ne tik karštieji klausimai, bet liktų laiko skirti dėmesį ir kitiems įstatymo projektams.

„Posėdžiauti reikėtų tiek, kad svarbiausi įstatymai, projektai būtų priimti. Šiandien gal mes sufokusavome savo dėmesį daugiausiai į tuos klausimus, kurie yra tie karštieji taškai ar gaisrai, kuriuos būtina išspręsti artimiausiu metu“, – teigė G. Nausėda, pridūręs, kad dienotvarkėje yra „daug įstatymo projektų, kurie yra labai svarbūs Lietuvai, taip pat ir mūsų inicijuoti“.

Pasak G. Nausėdos, dėmesys turėtų būtų skirtas ir Prezidentūros inicijuotiems įstatymams, tokiems kaip viešųjų pirkimų įstatymas, korupcijos prevencijos įstatymas, žvalgybos įstatymo pataisos ir t.t.

„Būtų gerai, kad posėdžių dažnumas ir intensyvumas būtų toks, kad mes galėtume svarstyti šiuos įstatymus taip pat, o nereikėtų atidėti kažkokiam neribotam laikui“, – sakė G. Nausėda.