Lietuvoje

2020.04.24 13:49

Paulausko judėjimas jungiasi prie Zuoko partijos, vasarą žada prisijungti ir „tvarkiečiai“

Benas Brunalas, ELTA2020.04.24 13:49

Artūro Paulausko vadovaujamas visuomeninis judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ šliejasi prie Artūro Zuoko vedamos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų).

Šis žingsnis, kaip skelbiama Lietuvos laisvės sąjungos pranešime, žengtas artėjant Seimo rinkimams sujungiant tris politinius darinius. Naujai politinei jėgai, prie kurios turėtų taip pat jungtis Tvarka ir teisingumas“ ketinama suteikti „Laisvės ir teisingumo“ pavadinimą.

Tvarkos ir teisingumo pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) lyderis A. Zuokas ir buvęs parlamentaras A. Paulauskas dar praėjusių metų lapkritį pranešė apie siekius rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose dalyvauti vienu sąrašu ir nekonkuruoti vienmandatėse rinkimų apygardose.

Kaip skelbiama pranešime, A. Paulausko judėjimui prisijungus prie A. Zuoko vedamos partijos, naujai kuriama partija „Laisvė ir teisingumas“ bus struktūruojama ant Lietuvos laisvės sąjungos pagrindo. Birželio mėnesį ketinama šaukti suvažiavimą, kurio metu bus pakeistas A. Zuoko vedamos partijos pavadinimas į „Laisvė ir teisingumas“.

„Suvažiavimo, kuris planuojamas birželio mėnesį, metu bus pakeistas partijos pavadinimas, išrinktas partijos pirmininkas, vadovybė, patvirtinti įstatai, programa, pristatytas kandidatų į 2020 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus sąrašas“, – rašoma pranešime. Šiame suvažiavime, kaip Eltai patvirtino R. Žemaitaitis, į vieningą darinį turėtų įsilieti ir jo vedami „tvarkiečiai“.

Buvęs generalinis prokuroras ir Seimo pirmininkas A. Paulauskas tikina, kad prieš pusmetį susibūrusi komanda yra pasiruošusi dalyvauti 2020 metų Seimo nkimų kampanijoje.

„Kokius pliusus nauja partija gali duoti Lietuvos politiniam gyvenimui? Trys asmenybės - ilgą ir turtingą politinę patirtį turintys lyderiai gali tapti demokratiniais principais gyvenančios bei veikiančios partijos pavyzdžiu. Skirtingų matymų, kurie atspindi skirtingus Lietuvos gyventojų grupių interesus, suderinimo neišvengiamumas, norint priimti bendrą partijos poziciją, užtikrins geriausiai Lietuvos situaciją atspindinčius sprendimus“, - teigia A. Paulauskas.