Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.26 12:16

Istorija išbando jus: atsakykite į karo istorijos klausimus ir laimėkite prizą!

LRT.lt 2020.04.26 12:16

Portale LRT.lt įsibėgėja istorijos žinių turnyras. Bendras LRT.lt ir Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto projektas kviečia visus, besidominčius istorija, išbandyti jėgas įvairiose istorinėse temose. Geriausiai pasirodžiusiųjų laukia LRT prizai. Ketvirtajame teste kviečiame pasitikrinti karo istorijos žinias.

Karo istorija yra seniausia karo tyrimų disciplina, atsiradusi dar Antikos laikais. Žinoma, tuomet istorija buvo karo žygių ir mūšių aprašymas, pergalių ir karvedžių šlovinimas.

Būtent tokia karo istorijos samprata išliko ir įsitvirtino viduramžiais bei naujaisiais laikais. Tačiau XIX a. įvykusi pramonės revoliucija, mokslo pažanga ir visuomenės modernizacija išplėtė karo istorijos horizontus ir praplėtė tyrimų perspektyvą: šalia karų ir mūšių, imta tyrinėti karių tapatybės, karo atminties, karo ekonomikos, karo psichologijos ir sociologijos, visuomenės militarizacijos, lyčių ir smurto problemas.

Šiame teste atskleidžiama karo istorijos studijų įvairovė. Jį parengė VU Istorijos fakulteto dėstytojas dr. Kęstutis Kilinskas, parašęs disertaciją „Civilinės ir karinės valdžios sąveika Lietuvoje, 1918–1940 m.“. Išmėginkite savo jėgas!

LRT.lt primena turnyro tvarką ir taisykles: po naują testą portale rasite kiekvieną ketvirtadienį ir sekmadienį 12 valandą. Ketvirtadienį pasirodęs testas bus prieinamas iki kito testo sekmadienį, o sekmadienį pasirodęs – iki kito testo paleidimo ketvirtadienį.

Norint dalyvauti, reikia užsiregistruoti nurodant el. pašto adresą. Vienam testui kiekvienas dalyvis turi tik po vieną bandymą, atsakyti į 9 klausimus skiriamos 7 minutės.

Pasibaigus kiekvienam testui, portale bus pateikiami teisingi atsakymai su paaiškinimais ir paskelbtas geriausiai pasirodęs dalyvis, kurio lauks LRT prizas.

Trečiojo testo apie LDK bajorų kasdienybę nugalėtoją ir teisingus atsakymus galite rasti ČIA.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi