Lietuvoje

2020.04.25 00:00

Keturiasdešimt pirmoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 10.05
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.25 00:00

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Šeštadienio rytą pranešta, kad šalyje iš viso nustatyti 1426 užsikrėtimo COVID-19 atvejų, penktadienį ryte šalyje patvirtinta 42-a užsikrėtusio asmens mirtis. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1426; pasveikusių: 430; mirčių: 41.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

Lietuvoje nustatyta 16 naujų užsikrėtimo atvejų

Šeštadienio ryto duomenimis Lietuvoje iš viso nustatyta 1426 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o naujų infekcijos atvejų per dieną nustatyta tik 16.

Šalyje iki šiol registruota 40 mirusių žmonių, pasveiko 430 asmenų. Iš šių pasveikusių – 91 medikas.

Vien per ketvirtadienį atliktas net 7401 koronaviruso testas.

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 90 992.

Nacionalinės visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė penktadienį pranešė, kad Lietuvoje nuo koronaviruso mirė 42 žmonės.

R. Lingienės teigimu, abu asmenys mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, jie priklauso rizikos grupei.

Situacija Nemenčinėje gerėja, bet neramina kitas miestelis

Nors nuo penktadienio 24 valandos naikinami prieš savaitę įvesti ribojimai patekti į Vilniaus rajone esančią Nemenčinę, tačiau specialistams nerimą kelią dar mažesnio, Kabiškės miestelio situacija. Čia nustatytas koronaviruso infekcijos atvejis, nors asmuo, pirminiais duomenimis, jokio sąlyčio su galimai sergančiais neturėjo.

Kaip LRT RADIJUI sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, situaciją Nemenčinėje iš dalies galima pavadinti suvaldytą, kelias dienas nefiksuojama naujų susirgimų, o beveik visi jie nustatyti ir yra susiję su įmone „Vilnika“. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantinas švelninamas, bet teks laikytis taisyklių

Nuo pirmadienio lankytojams atveriant atvirose erdvėse esančius traukos objektus, bus privaloma užtikrinti, kad lankytojai laikytųsi ne mažesnio nei dviejų metrų atstumo bei dėvėtų apsaugines kaukes, o lankytis juose bus galima tik po du, nebent tai vienos šeimos nariai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) penktadienį pranešė parengusi reikalavimus tokiems objektams kaip pažintiniai ir mokomieji takai, parkai, zoologijos, botanikos sodai, kurie galės atnaujinti savo veiklą.

Pasak SAM, traukos objektuose turi būti užtikrintas ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas tarp lankytojų, lankytojų grupių. Tokio atstumo turi būti laikomasi ir eilėse prie bilietų kasų, lankytojai už bilietus ar kitas prekes, paslaugas skatinami atsiskaityti ne grynaisiais pinigais. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Pateikė pagalbos žmonėms planą

Švelnėjant karantinui Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) rengia pagalbos priemonių planą gyventojams bei darbdaviams, kuris padėtų greičiau atsitiesti pasibaigus karantinui. Penktadienį siūlymai pateikti ekspertams, mokslininkams ir skurdo mažinimo srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų atstovams, rašoma SADM pranešime.

Priemonės apima laikinas išmokas gyventojams, kurie būdami bedarbiais neturi teisės į nedarbo socialinio draudimo išmokas, subsidijų mokėjimą po karantino ir kitus siūlymus. Pateikiami siūlymai nėra galutiniai ir gali keistis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nuo pirmadienio atnaujinamos Mišios, tačiau ne sekmadienį

Nuo pirmadienio Lietuvos Vyskupų Konferencija leido aukoti mišias dalyvaujant žmonėms kasdien, išskyrus sekmadienį, penktadienį sakė kunigas Ričardas Doveika.

„Gavome raštą iš Vyskupų konferencijos. Bus įleidžiami į bažnyčią tikintieji su veidus dengiančiomis kaukėmis, išlaikant saugų atstumą tarp dalyvių, jei žmonės netelpa į bažnyčią, lauke esantys tikintieji turės laikytis 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Iki atskiro nutarimo mišios leidžiamos pirmadieniais–šeštadieniais“, – sakė kunigas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Sienų kontrolė pratęsta iki gegužės 14 d.

Sienų kontrolė Lietuvoje pratęsiama iki šių metų gegužės 14 dienos 18 val., penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

„Tęsiame sienų kontrolę, matome, kad tuos pačius veiksmus, siekdami apsaugoti savo gyventojus, tęsia ir mūsų kaimyninės valstybės. Prekių judėjimas, kaip ir anksčiau nėra ribojamas, o mūsų pagrindinė užduotis, pasirūpinti žmonių saugumu“, – pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nustatyta vaikų grįžimo į darželius tvarka

Įvertinus, kad ugdymo įstaigos vienareikšmiškai yra tos vietos, kur rizika virusui plisti yra itin didelė ir siekiant valdyti rizikas, darželiai dabartiniame karantino švelninimo etape durų dar neatvers.

Tad tais atvejais, kai tėvai neturi galimybės vaikų prižiūrėti namuose, priežiūrą ir toliau organizuos savivaldybės, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Numatyta, kad tėvai dėl tokios priežiūros darželiuose karantino laikotarpiu savivaldybės, kurioje gyvena, administracijai turi pateikti prašymą su darbdavių išduotomis pažymomis. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Paskelbtos lankymosi kavinėse taisyklės

Užtikrinti, kad lauke įsikūrusių kavinių staliukai nuo aplink esančių pėsčiųjų takų, gyvenamųjų namų langų, laiptinių būtų nutolę bent vieno metro atstumu, o tarp lankytojų, sėdinčių prie skirtingų staliukų, būtų užtikrintas ne mažesnis nei dviejų metrų atstumas, rašoma ministerijos pranešime.

Taip pat prižiūrėti, kad lankytojai nesirinktų didesnėmis nei dviejų žmonių grupelėmis, išskyrus šeimas ir artimus giminaičius. Tokius nustatytus reikalavimus turi įgyvendinti norinčios veikti lauko kavinės. Kaip ir anksčiau, galima tiekti maistą išsinešimui.

Turi būti užtikrinta, kad į kavines būtų įleidžiami tik apsaugines kaukes arba kitas apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, o eilėse prie kasų būtų išlaikomas ne mažesnis nei vieno metro atstumo vienas nuo kito. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Specialiame žemėlapyje – aktualiausia mirusiųjų nuo COVID-19 informacija: amžius, aplinkybės ir miestai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) penktadienio vakarą atnaujino mirčių nuo koronaviruso Lietuvoje atvejų žemėlapį. Kol kas jame pateikia informacija apie 38 iš 42 mirčių.

Žemėlapyje pateikiama informacija apie mirusiųjų amžiaus grupes, numanomas užsikrėtimo vietas, ligonines, kuriose mirė. Daugiau apie tai skaitykite čia.