Lietuvoje

2020.04.24 12:49

Prokurorai apskundė nuosprendį Strazdauskaitės žudikams: prašo griežtesnių bausmių

BNS, LRT.lt2020.04.24 12:49

Generalinė prokuratūra penktadienį pranešė Lietuvos apeliaciniam teismui apskundusi Kauno apygardos teismo nuosprendį, kuriuo laisvės atėmimo bausmėmis buvo nuteisti Ievos Strazdauskaitės žudikai, jiems prašoma skirti griežtesnes bausmes.

Kauno apygardos teismas balandžio 3 dieną tris pusbrolius Bieliauskus pripažino kaltais dėl 2017-aisiais įvykdyto plungiškės I. Strazdauskaitės nužudymo, dviejų plėšimų, turto sunaikinimo bei neteisėto laisvės atėmimo. Teismas skyrė Leonui Bieliauskui laisvės atėmimą iki gyvos galvos, Karoliui Bieliauskui – 17, o Mantui Bieliauskui – 16 metų laisvės atėmimo bausmes.

Prokuratūra siekia, kad už įvykdytus nusikaltimus įkalinimas iki gyvos galvos būtų skirtas visiems trims šios bylos kaltinamiems pusbroliams Bieliauskams.

Šioje byloje taip pat buvo nuteisti marijampolietis Algimantas Stankevičius ir kėdainietis Tomas Zagurskas. Jiems buvo skirtos, atitinkamai, dvejų metų ir dviejų mėnesių bei dvejų metų laisvės atėmimo bausmės už dalyvavimą plėšime, neteisėtą šaunamojo ginklo turėjimą ir jo panaudojimą.

Apeliaciniam teismui pateiktame skunde prokuratūra prašo T. Zagurskui skirti ketverių metų laisvės atėmimo bausmę, o A. Stankevičių įkalinti keturiems metams ir dvejiems mėnesiams.

Taip pat apeliaciniu skundu prašoma pilnai tenkinti pareikštus civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo, konfiskuoti nusikaltimų metu panaudotus automobilius ir iš kaltinamųjų išieškoti nerastų pagrobtų daiktų vertę atitinkančias sumas.

Merginos artimieji iš trijų kaltinamųjų prašė solidariai priteisti per 400 tūkst. eurų neturtinės žalos.

Nužudytos merginoms tėvams iš trijų pusbrolių solidariai buvo priteisti 4510 eurų turtinei žalai atlyginti ir po 30 tūkst. eurų kiekvienam neturtinei žalai atlyginti, nužudytosios seseriai ir sužadėtiniui – po 15 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

I. Strazdauskaitė 2017 metų kovą išvyko į Vilnių iš tėvų namų Plungėje ir netikėtai dingo. Po kelių intensyvios paieškos dienų jos kūnas rastas Kėdainių rajone.

Teisėsaugos duomenimis, mergina mirtinai sumušta kastuvu.

Įtariama, kad nusikaltimo motyvu tapo prabangus merginos automobilis. Į organizuotą grupę susibūrę kaltinamieji, bylos duomenimis, inscenizavo eismo įvykį, o I. Strazdauskaitei išlipus iš automobilio, ją pagrobė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.