Lietuvoje

2020.04.24 11:57

Surplys pasiaiškino dėl cituojamų šaltinių: mano viena funkcijų – pasidžiaugti, kad esame šaunuoliai

Vyriausybės kanceliarijos darbuotojus pasiekė 25 proc. priedai
Šarūnas Nekrošius, LRT.lt2020.04.24 11:57

Lietuvoje penktadienį patvirtinus dar 12 koronaviruso atvejų, bendras jų skaičius pasiekė 1 410, o naujų atvejų skaičius pastarosiomis dienomis – vienas mažiausių. Tuo pasidžiaugė ir Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, kuriam spaudos konferencijoje taip pat teko pasiaiškinti ir dėl išvakarėse paskelbtų duomenų apie Lietuvos sėkmę tarptautiniame kontekste.

Ketvirtadienį Visuomenės informavimo grupės vadovas G. Surplys pasidalino žinia, kad Lietuva pastarosiomis dienomis pirmauja Europos Sąjungoje pagal ištirtus mėginius tūkstančiui gyventojų. Tačiau tokie teiginiai viešojoje erdvėje sukėlė abejonių, esą galėjo būti neatspindėti visi duomenys.

Paklaustas, kaip vertina situaciją ir savo pasakytus žodžius, jog Lietuva geriausiai tvarkosi ir ištiria daugiausia asmenų dėl koronaviruso, nors šaltiniai, kuriais ketvirtadienį rėmėsi G. Surplys, neatspindėjo visos statistikos, Visuomenės informavimo grupės vadovas sakė, kad informacija iš tiesų buvo patikima, ja remiasi ir tarptautiniai žiniasklaidos kanalai, o jo viena darbo funkcijų – pasidžiaugti, kad Lietuva šiuo požiūriu tvarkosi puikiai.

„Mes gyvename nelengvą laikotarpį, o mano, kaip Visuomenės informavimo grupės vadovo, funkcija yra pateikti informaciją, žmonėms paaiškinti dalykus, kuriuos jie galbūt nevisiškai supranta iš trumpų Vyriausybės sprendimų. Čia, mano nuomone, labai svarbu tempas, kad kartais skaičiukai čia neturi ir sutapti kaip „Jėgos-2“ ar kitos loterijos, tačiau svarbu, kad žmonės laiku gautų informaciją, kaip keisis gyvenimas, kad jie spėtų pasiruošti. Be to, svarbu suprasti, kad Lietuva puikiai tvarkosi su karantino situacija, o tai nėra Vyriausybės ar atskirų ministerijų nuopelnas. Tai visų Lietuvos piliečių ir čia gyvenančių žmonių nuopelnas“, – kalbėjo G. Surplys.

„Lietuva su Covid-19 tvarkosi gerai. Aš suprantu kaip vieną savo funkcijų pasidžiaugti tuo ir pasakyti, kad mes esame šaunuoliai. Ir jeigu aš randu šaltinį, kuris leidžia man tą pasakyti, pasiųsti tą bangą, kad žmonės didžiuotųsi, tai aš tą ir darau. Šaltinis, kuris vakar buvo paminėtas, jis toks yra, juo remiasi BBC ir kiti tarptautiniai žiniasklaidos kanalai ir, jo duomenimis, Lietuva yra pirmaujanti ES valstybė pagal tyrimų skaičių. Aš tą ir pasakiau“, – sakė G. Surplys.

Surplys: priminsiu, šį savaitgalį karantinas nesibaigia

Lietuvoje penktadienį patvirtinus dar 12 koronaviruso atvejų, bendras jų skaičius pasiekė 1 410.

Tačiau gera žinia ta, kad šis naujų teigiamų atvejų skaičius gautas ištyrus net 7 401.

Tiesa, G. Surplys pabrėžia – karantinas nesibaigia, šis savaitgalis lieka įprastinis ir dar galioja esamos taisyklės.

„Karantinas nesibaigia, jis tęsiasi. O tai reiškia, kad kaukės, pirštinės ir būriavimaisi yra Lietuvos aktualija. Nepamirškime to. Nors mes kalbame apie lauko kavines, parkų lankymą, tačiau tai aktualu nuo pirmadienio. Šis savaitgalis – įprastinis karantino savaitgalis“, – kalbėjo G. Surplys.

Pasak jo, svarbu atkreipti dėmesį, kad nuo kitos savaitės laukia pokyčiai, tačiau budrumas ir neatsipalaidavimas – itin svarbus.

„Bendrai esminė taisyklė – ne daugiau kaip du žmonės, nearčiau kaip per du metrus“, – paprastą taisyklę priminė premjero atstovas.

Pats G. Surplys paragino visuomenę būti „geraisiais pranašais“ ir sudrausminti karantino nesilaikančius ar ją piktybiškai pažeidžiančius asmenis.

Atskleidė, kam Vyriausybės kanceliarijoje skirti priedai

Portalas 15min.lt penktadienį pranešė, kad Vyriausybės kanceliarijos Ryšių su visuomene skyrius nurodė, kad kovo ir balandžio mėnesiais 25 proc. priemoka už padidėjusį krūvį, darbą savaitgaliais ir šventinėmis dienomis karantino laikotarpiu skirta 15 kanceliarijos darbuotojų.

Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys, kuriam tokia priemoka nėra skirta, spaudos konferencijoje plačiau apibrėžė, kuriems darbuotojams papildomos išmokos buvo skirtos.

„25 proc. priemoka dviems mėnesiams, kovui ir balandžiui, už padidėjusį krūvį, darbą savaitgaliais ir švenčių dienomis, yra skirta 15-ai Vyriausybės kanceliarijos darbuotojų. Iš jų, daliai politinio asmeninio pasitikėjimo ir daliai valstybės karjeros tarnautojų, tokių kaip teisininkai, dalykininkai, posėdžių organizavimo skyrius, IT darbuotojai ir t.t.“, – apie priedus Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams informaciją patikslino G. Surplys.