Lietuvoje

2015.10.15 16:19

Jubiliejų švenčiantis LEU permainų nebijo

Marija Rudzevičiūtė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.10.15 16:19

80-metį minintis Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) susiduria su daug iššūkių: kritikos strėlės Lietuvos aukštajam mokslui ir mažėjantis studentų skaičius verčia galvoti apie išlikimą.  

Tačiau pedagogus Lietuvos mokykloms ruošianti įstaiga į devintą dešimtmetį žengia drąsiai, nes žino, kad pedagogų šaliai vis tiek reikės. Minėdami 80-dešimties metų sukaktį, akademikai vertina pokyčius universitete ir svarsto tolesnes perspektyvas.

Pastaruoju metu kritikuojama aukštojo mokslo kokybė neaplenkia ir šios mokymo įstaigos. Lietuvos edukologijos universiteto rektorius sako, kad sunkus ir palyginti mažai apmokamas pedagogo darbas kasmet retina norinčiųjų jais tapti gretas. Ir tai universitetą verčia būti universalesniu.

„To, kad mažėja studentų, aš, kaip rektorius, nesibaiminu. Nes galime likti mažesni, elitiškesniais. Tas masinis specialistų gaminimas yra toks dalykas, kuris visuomenėje gali būti labai pažeidžiamas ir kritikuojamas visiškai teisingai“, – sako rektorius Algirdas Gaižutis.

„Džiaugiuosi, kad universitetas drąsiai žiūri į iššūkius, kalba apie klasterio kūrimą, apie bendras programas ir galvoja, kaip tuos iššūkius įveikti“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Keletą dešimtmečių universitete dėstantys profesoriai į mokyklas išleido daugybę studentų kartų. Dėstytojai neabejoja, kad išleis dar ne vieną, nes pedagogų šaliai visada reikės.

„Manau, kad LEU svarbus Lietuvai, nes čia yra sutelkta didelė dalis pedagogikos mokslininkų, stiprus intelektualinis potencialas“, – teigia Lietuvos edukologijos universiteto Senato pirmininkas prof. dr. Audronius Vilkas.

Būsimieji pedagogai kalbų apie galimą aukštųjų mokyklų jungimąsi ar programų  pertvarką nesibaimina  – esą, koks universitetas bus po keleto metų, priklausys nuo aukštojo mokslo poreikio.

„Reikia nebijoti naujovių, būti mažesniems. Kiekybė nėra kokybė. Galima būti mažiems, bet stipriems. O studentai yra šiuolaikiški, nebijo naujovių“, – įsitikinusi LEU Studentų atstovybės prezidentė Karolina Bakanauskaitė.

Lietuvos edukologijos universitetas išleidžia apie 1000 pedagogų kasmet. Per aštuonis dešimtmečius pedagoginį išsilavinimą šalyje įgijo daugiau kaip 80 000 jaunuolių.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23