Lietuvoje

2020.04.24 07:28

NVSC atstovė: situacija Nemenčinėje gerėja, tačiau nerimą dėl koronaviruso sukėlė nedidelis Kabiškės miestelis

miestelio gyventojus ragina registruotis testams
LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.24 07:28

Nors nuo penktadienio 24 valandos naikinami prieš savaitę įvesti ribojimai patekti į Vilniaus rajone esančią Nemenčinę, tačiau specialistams nerimą kelią dar mažesnio, Kabiškės miestelio situacija. Čia nustatytas koronaviruso infekcijos atvejis, nors asmuo, pirminiais duomenimis, jokio sąlyčio su galimai sergančiais neturėjo.

Kaip LRT RADIJUI sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė, situaciją Nemenčinėje iš dalies galima pavadinti suvaldytą, kelias dienas nefiksuojama naujų susirgimų, o beveik visi jie nustatyti ir yra susiję su įmone „Vilnika“.

„Kalbant apie Nemenčinę, matome, kad situacija gerėja. Atvejų skaičius jau antrą dieną lieka tas pats. Atliekant visų Nemenčinės gyventojų testavimą, matome, kad didžioji dalis atvejų susiję su įmone „Vilnika“ ir išaiškinami teigiami atvejai tarp tų žmonių, kurie turėjo būti izoliuoti. Panašu, kad dauguma atvejų susiję būtent su šia įmone“, – sakė specialistė.

Tiesa, nerimą šiek tiek kelia nedidelis Kabiškės miestelis, kuriame yra nustatyta ir atvejų, ir sąlytį turėjusių asmenų, kurie ten gyvena.

„Taip pat nustatytas vienas asmuo, kuriam susirgimas nustatytas, nors žmogus neturėjo nei vieno sąlyčio su užsikrėtusiais žmonėmis. Tai kelia nerimą, nes nėra aišku, koks tai atvejis ir kaip žmogus galėjo užsikrėsti, galbūt tai susiję būtent su ta teritorija“, – kalbėjo G. Megelinskienė.

NVSC specialistė ragina aktyviai kreiptis Kabiškės miestelio gyventojus ir atlikti koronaviruso testus.

„Planuojame aktyviai informuoti šio miestelio gyventojus. Ši teritorija kelia nerimą, gyventojai turėtų suklusti“, – teigė NVSC Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja.

LRT.lt primena, kad dėl koronaviruso plitimo grėsmės Vilniaus rajone esantis Nemenčinės miestelis uždarytas nuo balandžio 16 dienos.

Šios priemonės įvestos, kai COVID-19 protrūkis šiame Vilniaus rajono miestelyje kilo siuvimo įmonėje „Vilnika“, užkratas nustatytas ir dviems globos namų „Senevita“ darbuotojams, vienam Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojui. Dėl koronaviruso masiškai tikrinami visi gyventojai.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, „Vilnikoje“ nustatyti 87 užsikrėtimo atvejai.

Kalbėdama apie dar vieną infekcijos židinį, Klaipėdos regioną, o konkrečiai šiame mieste esantį hospisą, specialistė teigė, kad situacija čia lieka įtempta, kol kas vis dar nežinoma, kaip į šią, koronaviruso infekcijai jautrią vietą, galėjo prasiskverbti užkratas.

„Situacija Klaipėdoje ir rajone yra karšta, kadangi ir mirčių atvejai registruojami, veikla hospise vydytą neturint higienos paso. Situacija iš tiesų nerami, kolegos aiškinasi padėtį, kaip galėjo ši infekcija išplisti hospise“, – LRT RADIJUI sakė G. Megelinskienė.