Lietuvoje

2020.04.23 20:45

Šimonytė: „valstiečių“ argumentas į Seimo posėdžius nesirinkti dėl grėsmės sveikatai – nieko vertas

Paulina Levickytė, ELTA2020.04.23 20:45

„Valstiečių“ argumentai, kad parlamentarams rinktis į Seimo posėdžius du kartus per savaitę pavojinga dėl koronaviruso grėsmės sveikatai, yra absurdas, sako buvusi finansų ministrė, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Ingrida Šimonytė. Pasak jos, valdančioji dauguma tiesiog nenori atsakinėti į opozicijai rūpimus klausimus, susijusius su koronaviruso krize šalyje.

„Gal įvairiai galime vertinti, kokios to priežastys. Aš manau, kad pagrindinė priežastis yra baimė atsakinėti į klausimus, kurių natūraliai šioje situacijoje kyla, ir tokiu būdu kuo labiau sumažinti formatų skaičių, kuriais tuos klausimus galima užduoti. Jų argumentas apie sveikatą yra absoliučiai nieko vertas. Pasižiūrėkime, kaip buvo sudaryta darbotvarkė antradienį. Posėdis turėjo baigtis dešimtą valandą vakaro ir dar neskaitant Liberalų sąjūdžio teisės į savo opozicinės darbotvarkės klausimus, kurių neliko galiausiai darbotvarkėje. Ar tai yra normalu susirinkti vieną dieną ir dirbti nuo 10 valandos ryto iki 10 valandos vakaro, užuot dirbus dvi dienas per savaitę kaip ir priklauso, protingu laiku su sveikomis, saugiomis pertraukomomis“, – Delfi laidoje „Dėmesio centre“ sakė I. Šimonytė.

Ketvirtadienį opozicijos inicijuojame Seimo posėdyje valdančioji dauguma nedalyvavo.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad opozicijos surengtas neeilinis Seimo posėdis – tai dar vienas spektaklis prieš artėjančius rinkimus. R. Karbauskis taip pat atkreipė dėmesį, kad į neeilinį posėdį susirinkusi opozicija jau kitą savaitę į Seimo salę sugrįš užsikrėtusi koronavirusu. Jo manymu, du kartus per savaitę į parlamentą susirinkti nusprendę parlamentarai gali ne tik užkrėsti valdančiuosius ar Seimo kanceliarijos darbuotojus, tačiau ir Seimą paversti respublikiniu koronaviruso židiniu.

„Dabar kitą savaitę, antradienį, kuomet vyks Seimo posėdis, ateis opozicijos 50 žmonių, kurie jau gali būti užsikrėtę, bet jie dar nežinos, nes jų septynių dienų inkubacijos laikotarpis dar nebus pasibaigęs. Jeigu jie šiandien užsikrės, tai jie tokiais savo sprendimais daro meškos paslaugą visai Lietuvai. Mes sakėme, kad per vieną dieną padirbame ilgiau ir padarome per vieną dieną viską. Jie patys sąmoningai išėmė tuos klausimus ir viską sugriovė, dabar jie aiškina, kad su jais nesiskaito“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.