Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.23 22:17

Abiturientai baiminasi, kad kalbėjimo įskaitai koją pakiš technologijos

Abiturientai, nespėję atsiskaityti lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo įskaitos prieš karantiną, tą turi padaryti dabar nuotoliniu būdu.

Mokytojai ir abiturientai skundžiasi dėl interneto ir kitų technologinių trikdžių. Tai ypač svarbu, nes moksleiviai turi ribotą laiką pasisakyti.

Lituanistai siūlo įskaitos atsisakyti ir laikyti egzaminą leisti be jos. Švietimo agentūros atstovai sako, kad ugdymo procesas nesustojęs, todėl nėra reikalo ir atšaukti įskaitos, o iškilus techniniams nesklandumams, abiturientams turi būti sudaryta galimybė įskaitą pakartoti dar kartą.

Lietuvių kalbos mokytojos Lilijos Bručkienės kasdienybė kaip ir daugelio pasikeitė. Laiko knygai ir grynam orui lieka vis mažiau. Mokytoja sako, kad dėl pasikeitusių sąlygų turėtų keistis ir egzaminų organizavimo tvarka. Pavyzdžiui, lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo įskaita. Tai slenkstis, kurį turi peržengti abiturientai, kad galėtų laikyti egzaminą.

„Racionaliausia būtų dabar tiesiog ryžtingai priimti sprendimus ir ją [įskaitą] pakeist. Juo labiau, kad yra šalių, kur žodžiu egzaminai nebevyksta, ypač gimnazijose, pavyzdžiui Norvegijoje atšaukti visi egzaminai žodžiu“, – aiškina mokytoja.

Abiturientai sako, kad dabar organizuojamos nuotolinės įskaitos kelia papildomo streso. Ne visi moksleiviai turi greitą interneto ryšį, atsiranda kitų techninių nesklandumų. Tai ypač svarbu, nes abiturientai turi ribotą laiką pristatyti kalbą. Nerimą kelia ir papildomas reikalavimas – kalbas įrašinėti.

„Viskas vyksta per internetą ir įrenginius, kurie gali bet kuriuo metu užstrigti neįsijungti, gali dingti internetas ir tai tikrai kelia nerimą“, – nerimauja abiturientė Kotryna Kičaitė.

Neseniai lituanistai kreipėsi į švietimo ministeriją, kad abiturientai galėtų laikyti valstybinį ir mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą be šios įskaitos. Tačiau toks siūlymas nebuvo priimtas.

„Atsižvelgiant į du svarbius faktorius, kad ugdymo procesas tęsiasi, o įskaita ugdymo proceso dalis. Priimtas sprendimas vykdyti brandos egzaminus, o į egzaminą ateinantis mokinys turi būti išlaikęs įskaitą“, – nurodo Nacionalinės švietimo agentūros ekspertė Asta Ranonytė.

Kad kyla nesklandumų organizuojant nuotolines kalbėjimo įskaitas sutinka ir Nacionalinė švietimo agentūra. Kalbėjimo užduotį nuotoliniu būdu jau atsiskaitė daugiau nei dvidešimties mokyklų abiturientai.

„Patvirtina, kad tokių trikdžių įvyksta, bet mokykla randa ir sprendimą ir mes taip pat prašome ir rekomenduojame, kad jeigu vyksta tie techniniai trikdžiai, tai, kad mokiniams butu sudarytos galimybes antrą kartą atlikti savo kalbėjimo pristatymą“, – pabrėžė A. Ranonytė.

Daugiau nei du šimtai mokyklų dar nėra suorganizavusios lietuvių kalbos ir literatūros kalbėjimo įskaitos. Tai padaryti reikia iki gegužės vidurio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi