Lietuvoje

2020.04.23 17:59

Koronavirusu užsikrėtė Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninės darbuotojas

situaciją vertina epidemiologai, atnaujinta 18.45
LRT.lt, Augustas Stankevičius, BNS2020.04.23 17:59

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad, nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejį Anykščių rajone įsikūrusioje Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti, nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Su užsikrėtusiu darbuotoju kontaktavusieji izoliuoti 14-likos dienų laikotarpiui. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

BNS žiniomis, koronavirusas nustatytas valytojai.

„Koronavirusas nustatytas atliekant profilaktinį patikrinimą, užsikrėtęs asmuo simptomų nejautė. Iš viso įstaigoje dirba 24 asmenys, turėti kontaktą užsikrėtęs asmuo galėjo su 15 darbuotojų. Vieno darbuotojo tyrimo rezultatų dar laukiama“, – BNS ketvirtadienį sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

Anot jos, su darbuotoja kontaktą turėję asmenys izoliuoti dviem savaitėms, tęsiamas epidemiologinis tyrimas.

Įstaigoje dirba Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, į pagalbą pasitelkti organizuojančios regiono įstaigos – Respublikinės Panevėžio ligoninės (RPL) – specialistai.

Kaip teigia R. Lingienė, ligoninėje veiklą tęs komanda, suformuota iš kontaktų su užsikrėtusiu darbuotoju neturėjusio personalo.

Kaip ministeriją informavo RPL direktorius Arvydas Skorupskas, su Anykščių ligoninės vadovu aptartas veiklos planas, numatyta, kaip toliau bus užtikrinama visa pacientams reikalinga pagalba. Taip pat įvertintos hospitalizavimo galimybės. Jei to prireiktų, pacientai būtų pervežti į RPL Infekcinių ligų kliniką. Be to, Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninei iš valstybės rezervo papildomai bus perduota asmens apsaugos priemonių.

Kaip informuota SAM, šiuo metu Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje gydoma 18 pacientų, profilaktiškai visiems jiems prieš keletą dienų atlikti testai neigiami. Artimiausiu metu tyrimus numatoma pakartoti.

„Pacientai atskirti į atskiras palatas, nes ir su jais užsikrėtęs asmuo galėjo turėti sąlyti, nes darbas susijęs su lankymusi patalpose“, – sakė R. Lingienė.

Šiuo metu turimais duomenimis, koronavirusine infekcija yra užsikrėtęs vienas darbuotojas.

LRT.lt primena, kad šalyje yra patvirtinti 1398 koronaviruso atvejai, atlikta beveik 84 tūkst. tyrimų.

Iš viso nuo koronaviruso Lietuvoje mirė 39 žmonės. Apie naujausią mirties atvejį pranešta ketvirtadienį - Vilniuje įsikūrusiose Santaros klinikose nuo koronaviruso antradienį mirė 59-ių moteris iš Ukmergės.

Dar beveik 400 žmonių nuo koronaviruso pasveiko.

Gitanas Nausėda
5
2021.05.06 08:14

Besitęsiantį konservatorių aiškinimąsi dėl atstovavimo EVT prezidentūra vadina „antivalstybišku“

Pavilionis rėžia – Nausėda vienasmeniškai uzurpavo Briuselį; atnaujinta 10.09
5