Lietuvoje

2020.04.23 15:04

Koronavirusas Rokiškyje: NVSC praneša apie 4 atvejus, jie tarpusavyje nesusiję

atnaujinta 17.03
LRT.lt 2020.04.23 15:04

Trečiadienio vakarą Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas pranešė apie pirmą koronaviruso atvejį šiame rajone, tačiau ketvirtadienį infekcijos susirgimų skaičius jau šoktelėjo iki trijų, o NVSC turimais duomenimis susirgusių žmonių rajone – keturi.

„Laimė, tai nėra naujas židinys. Šiuo metu turime keturis pranešimus, du visiškai nauji, apie Rokiškio regione registruotus atvejus tiek asmens sveikatos priežiūros įstaigose, tiek vienuose socialinės globos namuose“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė R. Lingienė.

„Nors epidemiologinis tyrimas tebevykdomas, bet sąsajų kol kas specialistai nemato ir tikimės, kad jų nebus“, – sakė ji.

Savivaldybė pranešė apie 3 atvejus, užsikrėtimai fiksuoti ir psichiatrinėje ligoninėje

„Nustatytas 3-iasis koronaviruso atvejis“, – skelbiama Rokiškio rajono savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Psichiatrijos ligoninės laikinai einanti direktoriaus pareigas direktoriaus pavaduotoja gydymui Nijolė Rupeikienė teigė, kad ketvirtadienio rytą buvo gautas vieno darbuotojo teigiamas koronaviruso testo atsakymas.

„Užsikrėtęs asmuo yra izoliuotas namuose, jis nejaučia jokių ligos simptomų, savijauta gera.

Izoliuoti ir visi darbuotojai, kontaktavę su užsikrėtusiuoju, tačiau šis neturėjo nė vieno kontakto su pacientais“, – sakė N. Rupeikienė.

Visam psichiatrijos ligoninės personalui atliekami tyrimai dėl COVID-19, o kontaktavusiems su užsikrėtusiuoju bus atlikti pakartotiniai tyrimai.

Prieš porą valandų savivaldybė informavo, kad vienas atvejų nustaytas ligoninės darbuotojai.

„Ką tik gauta informacija, kad nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis mūsų mieste. Šį kartą - ligoninės darbuotojai. Skyriuje, kuriame dirbo užsikrėtęs asmuo, gydomi keli pacientai“, – skelbiama pranešime.

Izoliuoti 7 ligoninės darbuotojai, galimai turėję kontaktą su užsikrėtusiu. Visiems atliekami papildomi tyrimai.

Iki šios dienos jau buvo ištirti 144 mėginiai, paimti iš ligoninės darbuotojų, gydytojų.

Savivaldybės teigimu, dar 49 mėginiai paimti prieš tris dienas, atsakymai gauti dar ne visi.