Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.24 00:00

Keturiasdešimtoji karantino diena Lietuvoje: naujausia informacija trumpai

atnaujinta 08.26
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.04.24 00:00

Lietuvoje tęsiasi karantinas. Penktadienio rytą pranešta, kad šalyje iš viso nustatyti 1410 užsikrėtimo COVID-19 atvejų, šalyje patvirtinta 40-a užsikrėtusio asmens mirtis. LRT.lt trumpai pateikia svarbiausias paskutinės paros naujienas, susijusias su koronavirusu Lietuvoje.

SVARBIAUSIA INFORMACIJA TRUMPAI

– Lietuvoje nustatyti užsikrėtimo COVID-19 atvejai: 1410; pasveikusių: 430; mirčių: 40.

– Visi įtariantys, kad galėjo užsikrėsti koronavirusu, turi skambinti specialiu numeriu 1808.

– Nuolat atnaujinami užsikrėtusių asmenų Lietuvoje maršrutai, pasitikrinti galite čia.

– Svarbiausias pastarosios paros naujienas iš viso pasaulio skaitykite čia.

– Trumpai apie koronavirusą COVID-19 galite skaityti čia.

12 naujų koronaviruso atvejų

Penktadienio ryto duomenimis Lietuvoje iš viso nustatyta 1410 koronavirusu užsikrėtusių žmonių, o naujų infekcijos atveju per dieną nustatyta tik 12.

Šalyje iki šiol registruota 40 mirusių žmonių, pasveiko 430 asmenų. Iš šių pasveikusių – 91 medikas.

Vien per ketvirtadienį atliktas net 7401 koronaviruso testas. Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso – 90 992.

Premjero patarėjas Giedrius Surplys ketvirtadienį sakė, kad per trečiadienį ištirtas rekordinis mėginių skaičius. Anot jo, pagal tyrimų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų, Lietuva jau tris dienas iš eilės yra pirmoji Europos Sąjungoje. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ketvirtadienį patvirtinti du mirties nuo koronaviruso atvejai

Ketvirtadienio dieną patvirtinta, kad balandžio 21 d. Santaros klinikose mirė 59-ių metų moteris iš Ukmergės sirgusi koronavirusu. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovės Rolandos Lingienės, aiškinamasi, ar moteris neturėjo kitų ligų.

„Pagal amžių ji tikrai nebuvo rizikos grupėje, dėl susirgimų dar aiškinamės“, – teigė R. Lingienė.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Ketvirtadienio vakarą patvirtina ir 40-oji mirtis nuo koronaviruso. NVSC informavo, kad mirė aštuntą dešimtį peržengęs Kretingos gyventojas.

Pasak NVSC, asmuo gydytas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karščiavimo klinikos jau veikia visoje Lietuvoje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad karščiavimo klinikos veikia jau visoje Lietuvoje. Svarbu žinoti, kad kiekviena karščiavimo klinika privalo suteikti paslaugas visiems jos aptarnaujamoje teritorijoje esantiems karščiuojantiems pacientams, nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Telšiuose gyvenantis, bet į Vilnių atvykęs ir čia sunegalavęs žmogus gali kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris jį nukreips į Vilniaus karščiavimo kliniką. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Karantino švelninimas yra logiškas, bet išaugs susirgimų skaičius

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas LRT RADIJUI teigia, kad karantino sąlygų švelninimas yra logiškas sprendimas, tačiau jis neabejoja, kad dėl to išaugs naujų susirgimų skaičius.

„Norėčiau, kad suprastume vieną dalyką, pradėkime nuo to, kam buvo reikalingas karantinas? Pirmiausia tam, kad sustabdytume pirmąją koronaviruso plitimo bangą. Ją sustabdyti reikėjo tam, kad pasiektume du tikslus. Pirmasis tikslas, kad žmonės suprastų, kas tai per liga ir kad reikia keisti savo elgsena, o antras, kad pasiruoštų įvairios tarnybos, bet pirmiausia medikai, tam, kad bus sunkių ligonių.

Ką pavyko pasiekti, ne tik tai, kad pasikeitė elgesys ir turime mažiau koronaviruso, bet turime ir gripo, ir kitų užkrečiamų ligų mažiau, tą parodė australų duomenys. Dabar neabejotinai dalis žmonių to nesuprato ir nesielgs saugiai, tai aišku, kad turėsime išaugusį naujų susirgimų skaičių“, – sako S. Čaplinskas. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Duris atvers dalis vaikų darželių

Nuo pirmadienio vaikų darželiai atvers duris abiejų dirbančių tėvų vaikams. Vilniuje numatoma, kad kiekviename darželyje veiks dvi trys grupės, į kurias bus priimami 6-8 vaikai. Tiesa, kol kas bus teikiama priežiūros, o ne ugdymo paslauga. Planuojama, kad, Vyriausybei įvedant karantino palengvinimų vis daugiau, didės ir vaikų skaičius darželiuose.

Nuo pirmadienio darželiuose vaikų priežiūros paslaugą teiks Viniaus, Klaipėdos, Panevėžio ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Kaunas, kaip sakė savivaldybės atstovai, kol kas tvarkos nekeičia ir darželių neatidaro. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Nuo ketvirtadienio gali pradėti veikti visos parduotuvės

Vyriausybei pratęsus karantiną iki gegužės 11 dienos ir sušvelninus jo sąlygas, nuo ketvirtadienio darbą jau gali atnaujinti visos parduotuvėms, įskaitant ir esančias didžiuosiuose prekybos centruose. Nuo praėjusios savaitės galėjo veikti tik parduotuvės, turinčios įėjimą iš lauko.

Be to, turgavietėse bei kioskuose nuo ketvirtadienio galima prekiauti augalais, sėklomis ir trąšomis.

Likusi dalis sušvelninimų įsigalios nuo pirmadienio – tuomet veiklą galės atnaujinti lauko kavinės, muziejai, bibliotekos, kirpyklos. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Vyriausybė lengvina paramą verslui, didina apimtis

Verslui skundžiantis, kad valstybės parama nepasiekia dėl krizės nukentėjusių įmonių, valdžia švelnina paramos kriterijus bei didina paskolų apimtis sunkumų turinčiam verslui, ketvirtadienį pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Kriterijai yra peržiūrėti. Krizės valdymo komitete šiandien buvo pristatyta, atsisakėme kai kurių kriterijų“, – Seime ketvirtadienį sakė premjeras.

Lengvatines 10 kartų didesnes paskolas – iki 1 mln. eurų – galės gauti įmonės, netekusios 30 proc. apyvartos, o tiekėjų neapmokėtoms sąskaitoms padengti jos galės skolintis iki 0,5 mln. eurų. Daugiau apie tai skaitykite čia.

Teks koreguoti valstybės biudžetą, bet naujų mokesčių nebus

Premjeras Saulius Skvernelis, Seime atsakinėdamas į parlamentarų pateiktu klausimus, teigia, kad dėl koronaviruso sukeltų padarinių ekonomikai, „neišvengiamai teks koreguoti šių metų biudžeto projektą.“ Dalį nesurinktų valstybės pajamų žadama kompensuoti skolintomis lėšomis.

Dėl smukusių valstybės pajamų, S. Skvernelis teigia, kad gali tekti koreguoti šių metų valstybės biudžetą.

„Natūralu, kad gali tekti ateiti į Seimą ir, matyt, tas neišvengiama, su šių metų biudžeto koregavimu. Jei toks momentas bus, mes būsime pasiruošę tai padaryti“, – sako premjeras. Daugiau apie tai skaitykite čia.

„Air Baltic“ atnaujina kai kuriuos skrydžius

Ketvirtadienį „Air Baltic“ pranešė, kad pridėjo specialius skrydžius iš Vienos, Frankfurto, Amsterdamo, Oslo ir Helsinkio į Rygą ir atvirkščiai. Šie vienos krypties skrydžiai galės skraidinti iki 141 keleivio.

Skrydis iš Vienos bus vykdomas balandžio 29 dieną. Skrydžiai iš ir į Frankfurtą ir Amsterdamą bus vykdomi gegužės 7 dieną, tai bus papildomas reisas prie jau suplanuotų balandžio 22, 29 dienomis ir gegužės 6 dieną. Iš ir į Oslą įmonė skraisins gegužės 6, o Helsinkį – gegužės 7 dieną. Daugiau apie tai skaitykite čia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi