Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.15 12:02

E. Dambrauskienė vėl bandys tapti Vilniaus apygardos teismo teisėja

BNS 2015.10.15 12:02

Kaišiadorių rajono apylinkės teismo pirmininkė Edita Dambrauskienė, kurios kandidatūrą į generalinius prokurorus atmetė Seimas, vėl bandys tapti Vilniaus apygardos teismo teisėja.

Nacionalinė teismų administracija skelbia, kad pirmadienį Nacionalinėje teismų administracijoje vyks Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos posėdis, kuriame bus pradedama vykdyti atranka į Vilniaus apygardos teismo teisėjų pareigas.

Gegužę Teisėjų tarybai pritrūko vieno balso, kad E. Dambrauskienė būtų paskirta apygardos teismo teisėja. Tada pretendentė Atrankos komisijoje buvo išreitinguota 21-oje pozicijoje iš maždaug 27 teisėjų. E. Dambrauskienės kandidatūrai tuomet nepritarė Teisėjų tarybos nariai iš administracinių teismų, Lietuvos apeliacinio teismo.

Dabar Kaišiadorių teismo vadovė E. Dambrauskienė yra įrašyta antruoju numeriu.

E. Dambrauskienė apie savo karjeros planus su BNS pasikalbėti nesutiko.

„Pirmininkė prašė perduoti, kad atsisako komentuoti ir atsakyti į klausimus“, – BNS sakė jos sekretore prisistačiusi teismo tarnautoja.

Į Vilniaus apygardos teismą iš viso pretenduoja 28 teisėjai, į aukštesnės instancijos teismą pretenduoja nemažai Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjų – šio teismo pirmininko pavaduotojas Alenas Piesliakas, teisėjai: Rima Bražinskienė, Jūratė Gaidytė-Lavrinovič, Mirsolavas Gvozdovičius,Visvaldas Kazakiūnas, Virginija Liudvinavičienė, Ramunė Mikonienė, Valerijus Paškevičius, Ovidijus Ramanauskas, Irma Randakevičienė, Inga Staknienė, Mindaugas Striaukas, Inga Štuopienė, Lilija Tarčevskaja, Aušra Valinskienė, Audrius Žiedelis,  Nijolė Žimkienė.

Vilniaus apygardos teismo teisėjai taip pat norėtų tapti buvęs prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas teisės klausimais, dabar advokatas Ernestas Rimšelis, buvęs Seimo narys, dabar elektronikos platintojų asociacija „EEPA“, direktorius Mantas Varaška, teisėjai iš Kauno, Pasvalio.

Nacionalinė teismų administracija skelbiamoje informacijoje apie numatomą paskelbtų atrankų į teisėjų, teismų vadovų pareigas vykdymo eigą rašoma, kad Vilniaus apygardos teisme laisvų/atsilaisvinančių etatų skaičius – trys, yra numatytos trys Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos posėdžio datos – spalio 19 diena spalio 26 diena, lapkričio 2 ir lapkričio 23 dienos.

46 metų E. Dambrauskienė teisės magistro laipsnį yra įgijusi Vilniaus universiteto Teisės fakultete, ji yra dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate. 2008 metais E. Dambrauskienė  buvo paskirta Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja. Nuo 2011-ųjų vadovauja Kaišiadorių rajono apylinkės teismui.

Pristatydama kandidatę parlamentui į generalinio prokuroro postą prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė akcentavo jos veiklą skaidrinant Kaišiadorių apylinkės teismo, kuriam dabar vadovauja, veiklą.

Už jos kandidatūrą buvo 50 Seimo narių, prieš buvo 49, susilaikė 19.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi