Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.23 18:38

Artimiausi orai ir toliau stokos lietaus – perspėja dėl gaisrų pavojaus miškuose

Artimiausios dienos bus gana sausos ir šiltos, LRT TELEVIZIJAI sako Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) sinoptikė Vida Ralienė. Ji pastebi, kad balandis Lietuvoje šykšti gausaus lietaus.

„Sakoma, kad balandžio lietus – aukso vertės, kurio mums dangus nedovanoja. Didžiojoje šalies dalyje prilijo vos ketvirtadalį balandžiui būdingų kritulių kiekio, o pietiniuose rajonuose buvo 2–3 milimetrai. [...]

Labai sparčiai džiūsta ir mišklo paklotė, sausa pernykštė žolė, nenoriai auga ir ją užgožia šiųmetė žolė. Kadangi drėgmės trūksta, keliaujant pasivaikščioti į miškus reikėtų būti itin atsargiems su ugnimi, nes pavojus kilti gaisrams yra išties didelis“, – perspėja V. Ralienė.

Jos teigimu, sausi ir vėjuoti orai išdžiovino ne tik žemės paviršių, bet ir upes.

„Išmatuotas žemesnis nei gamtosauginis vandens debitas. Vadinasi, kad ten gyvenančioms žuvytėms, vabaliukams ar sąlygos augalams augti yra ypač nepalankios“, – atkreipia dėmesį ji.

Gausaus lietaus nesulauksime

Artimiausiomis dienomis, anot sinoptikės, gausaus lietaus taip pat nesulauksime. Penktadienio naktis turėtų būti mažai debesuota, pūs nestiprus šiaurės vakarų vėjas ir paryčiui temperatūra kris iki kelių laipsnių šilumos.

„Prie jūros bus apie 5, kitur – 1–3 laipsniai šilumos. Rytas bus gaivus“, – pažymi V. Ralienė.

Diena bus kiek labiau debesuota, stiprės šiaurės vakarų vėjas, todėl vietomis gali trumpai pakrapnoti, sako sinoptikė.

„Lietus bus negausus, trumpas. Temperatūra bus šiek tiek žemesnė nei ketvirtadienį – 12–17 laipsnių šilumos, o Kuršių nerijoje apie 10 laipsnių“, – teigia LRT TELEVIZIJOS pašnekovė.

Šeštadienį iš Šiaurės per šalį nutįs žemo atmosferos slėgio sluoksnis, todėl naktis bus kiek apniukusi.

„Temperatūra svyruos tarp 2–7 laipsnių šilumos. Daugelyje rajonų sulauksime trumpo ir negausaus lietaus“, – kalba V. Ralienė.

Šeštadienio dieną lietaus debesys keliaus tolyn į Rytus. Nors lietus pamažu iš šalies trauksis, jo vietomis dar sulauksime.

„Pirmoje dienos pusėje didesnė tikimybė rytiniuose rajonuose, o antroje dienos pusėje debesys atslinks ir Žemaitijoje. Šeštadienį bus vėsiau. Aukščiausia temperatūra – 9–14 laipsnių“, – sako sinoptikė.

Sekmadienio naktis bus giedresnė, todėl didžiojoje šalies dalyje oro temperatūra kris iki 1–2 laipsnių šalčio. Prie jūros ji turėtų išlikti teigiama – 2–4 laipsniai šilumos. Lietaus naktį nenumatoma.

Kaip teigia sinoptikė, sekmadienio dieną debesys jau bus „dažnesni svečiai“ ir vietomis atneš trumpo lietaus. Didesnė jo tikimybė vakariniuose rajonuose. Vėjas pūs iš šiaurės vakarų, temperatūra sieks 8–13 laipsnius šilumos.

Vėsesni orai trauksis

Pirmadienį savaitgalio orus atvėsinęs ir lietų atnešęs ciklonas trauksis į Rytus, todėl Lietuvoje slėgis kils, debesys sklaidysis, o lietaus tikimybė išliks nedidelė.

„Pūs šiaurės vakarų vėjas. Nakties temperatūra pragiedrėjus kris iki kelių laipsnių šalčio, o prie jūros didesnė tikimybė, kad išliks teigiama“, – pažymi ji.

Pirmadienio diena bus gana saulėta, tačiau bus kiek vėsiau – 9–14 laipsnių.

Antradienio naktį orai nežymiai keisis: didžiojoje šalies dalyje temperatūra bus artima nuliui, šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis atvės iki 1–2 laipsnių šalčio, prie jūros ir šalies pietvakariuose – 2–4 laipsniai šilumos.

Sinoptikės teigimu, šalies pietvakariuose antradienio diena turėtų būti pati šilčiausia, nes oras plūstelės iš Pietų.

„Ten gali sušilti iki 15–17 laipsnių šilumos, o šiaurės rytiniuose rajonuose diena išliks vėsesnė – 10–11 laipsnių“, – sako ji.

Trečiadienio naktis turėtų būti be lietaus, temperatūra – 3–8 laipsniai. Diena, anot V. Ralienės, taip pat išliks debesuota, o temperatūra sieks 15 laipsnių ir daugiau.

Sinoptikė sako, kad antroji savaitės pusė turėtų būti gana šilta ir drėgna: „Ketvirtadienį lietaus mažiau, penktadienį gal šiek tiek yra viltis sulaukti gausesnio lietaus.“

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi