Naujienų srautas

Lietuvoje2015.10.15 22:50

Seimas atmetė LLRA siūlymą nesvarstyti socialinio modelio

BNS 2015.10.15 22:50

Parlamentas neatsižvelgė į Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos prašymą ketvirtadienį nepradėti svarstyti daug ginčų sukėlusio naujo socialinio modelio.  

Už tai, kad projektų neliktų darbotvarkėje, balsavo 29, prieš – 38 ir susilaikė 39 parlamentarai.

LLRA frakcijos narys Seimo vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius siūlė pataisų pateikimą Seimui atidėti, kad Vyriausybė pateiktą pagal paskutinius susitarimus su Trišale taryba suderintą variantą.

„Vyriausybė turėtų galimybę įnešti visus pataisymus, kurie sutarti su Trišale taryba“, – teigė J. Narkevičius.  

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Povilas Gylys reikalavo, kad modelį Seimui pristatytų pats premjeras.

„Klausimas yra neparuoštas, premjeras turi klausimą pristatyti kaip visumą“, – teigė jis, bet dėl jo pasiūlymo Seimas nebalsavo.

Ketvirtadienį Seimui bus pristatytas Vyriausybės parengtas socialinio modelio variantas, kuriame dar nėra įtraukta tų sutarimų, kurie su Trišale taryba buvo pasiekti iki rugsėjo pabaigos – jau po to, kai projektai buvo registruoti Seime.

Jeigu Seimas projektą priims svarstyti, diskusijos dėl permainų darbo rinkoje ir pensijų srityje persikels į parlamentinius komitetus. Juose bus analizuojami ir visi Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai.

Valdančiųjų partijų Politinė taryba rugsėjo viduryje yra susitarusi, kad naujas Darbo kodeksas ir kitų įstatymų pataisos Seime bus priimtos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi