Lietuvoje

2020.04.23 09:22

Teismas neleido suimti advokato Giedriaus Danėliaus

verslininkas Petrošius taip pat nesuimtas; atnaujinta 14.44
Margiris Meilutis, BNS2020.04.23 09:22

Ketvirtadienį Vilniaus apylinkės teismas atmetė prokurorų prašymą suimti neteisėtu poveikiu STT vadovams įtariamą advokatą Giedrių Danėlių ir neskyrė jam jokios kardomosios priemonės, tai BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė.

„Nebuvo pateikta duomenų, kad jis kažkaip bandė trukdyti ar gali trukdyti procesui. Ir prieš tai nebuvo, ir net nebuvo pateikta. Tai, kadangi tokių duomenų nebuvo, taip ir buvo spręsta, kad realiai jis netrukdys procesui“, – sakė R. Kraulišė.

Prokurorai prašė G. Danėlių suimti dviem savaitėms teigdami, kad „skyrus švelnesnes kardomąsias priemones gali būti neužtikrinamas netrukdomas ikiteisminio tyrimo atlikimas ir apribotos galimybės objektyviai ištirti nusikalstamų veikų aplinkybes“.

Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė BNS sakė, kad teismui neleidus suimti G. Danėliaus, švelnesnes kardomąsias priemones jam paskyrė prokurorai.

„Teismas atmetė suėmimą ir tada prokuratūra turėjo skirti švelnesnes kardomąsias priemones. Viena iš jų yra rašytinis pasižadėjimas neišvykti“, – sakė prokuratūros atstovė.

Lietuvos policijos atstovas Ramūnas Matonis BNS sakė, kad G. Danėlius iš areštinės bus paleistas gavus teismo dokumentus.

„Kai tik gaus dokumentus, iškart ir paleis. Minučių ar valandų bėgyje, artimiausiu metu“, – teigė R. Matonis.

Teismas atmetė prokurorų prašymą suimti verslininką Petrošių

Ketvirtadienį Vilniaus apylinkės teismas neleido suimti neteisėto poveikio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnams ikiteisminiame tyrime sulaikyto verslininko bendrovės „Solis tribus“ akcininko Antano Petrošiaus, BNS pranešė teismo atstovė Rimantė Kraulišė.

Pasak jos, prokurorai prašė įtariamąjį suimti vienam mėnesiui. Savo prašymą jie grindė tuo, kad A. Petrošius gali bėgti ir slėptis arba trukdyti tyrimui.

„Teisėjas nusprendė, kad nėra pagrindo įtariamąjį suimti, nes įtariamasis turi socialinius ryšius Lietuvoje ir kitame ikiteisminiame tyrime jau jam yra skirtos kardomosios priemonės. O dėl trukdymo, tai kaip ir Giedriaus Danėliaus atveju, nustatyta, kad nėra pateikta jokių realių duomenų, kaip jis galėtų trukdyti“, – sakė R. Kraulišė.

Iš areštinės paleisti ir sulaikyti advokatai

Kiti du ikiteisminio tyrimo metu sulaikyti advokatai – Valdas Rakauskas ir Dainius Baronas – iš areštinės buvo paleisti vakar, po apklausų.

G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė sakė, kad jiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės.

„Jiems skirtos švelnesnės kardomosios priemonės, pagrindinė iš jų – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir tam tikri bendravimo apribojimai“, – sakė ji.

Įtariant neteisėtu poveikiu STT direktoriui Žydrūnui Bartkui ir tyrėjai, antradienį sulaikyti trys sostinės advokatai ir vienas verslininkas. BNS žiniomis, sulaikytieji – advokatų kontoros „WINT law firm“ partneris G. Danėlius ir profesinės bendrijos „Intra lex“ advokatai V. Rakauskas ir D. Baronas.

G. Danėlius yra verslininko bendrovės „Solis Tribus“ akcininko Antano Petrošiaus vienas iš gynėjų STT atliekamame tyrime dėl Nacionalinio kraujo centro. BNS žiniomis, A. Petrošius taip pat yra sulaikytas.

Prokuratūra antradienį nurodė, kad asmenys sulaikyti tiriant bandymą neteisėtai paveikti STT Ž. Bartkų ir vieną tyrėją, kuri atlieka ikiteisminį tyrimą Nacionalinio kraujo centro byloje. Pas įtariamuosius rasta surinkta asmeninė ir tarnybinė informacija apie STT pareigūną – prokuratūra mano, kad pasinaudojus šiais duomenimis galėjo būti siekiama, kad aukštas pareigas užimantys STT pareigūnai priimtų verslininkui palankius sprendimus.

Nacionalinio kraujo centro byloje įtarimai pareikšti dviem įtariamiesiems – „Solis Tribus“ akcininkui A. Petrošiui ir buvusiai Nacionalinio kraujo centro vadovei Joanai Bikulčienei – ji iš pareigų po įtarimų korupcija pasitraukė prieš dvejus metus. Naujausiais duomenimis, A. Petrošius įtariamas padėjimu piktnaudžiauti, o J. Bikulčienė – piktnaudžiavimu.

G. Danėlius pastaruoju metu politinės korupcijos byloje atstovavo ir buvusiam koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui, anksčiau jis gynė buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovę spaudai Daivą Ulbinaitę, vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūrai, buvo siūlomas į generalinio prokuroro pavaduotojus, o 2018-aisiais premjero Sauliaus Skvernelio – į teisingumo ministro pareigas. Tuomet jo kandidatūrą atmetė D. Grybauskaitė.