Lietuvoje

2020.04.23 09:13

Kukuraitis sako, kad gyventojai pamažu grįžta į darbus

LRT RADIJAS, LRT.lt 2020.04.23 09:13

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis LRT RADIJUI sako, kad Lietuvoje registruotų bedarbių skaičius šiuo metu siekia apie 11 proc., tačiau pastebimas prastovų skaičiaus mažejimas.

Paklaustas, kaip keičiasi socialinė padėtis Lietuvoje, L. Kukuraitis sako, kad situacija yra sudėtinga, nes karantinas palietė didelę dalį visuomenės.

„Koronavirusas paralyžiavo dalį mūsų darbo, pakeitė kasdienius įgūdžius, kai mokyklos nedirba, dienos centrai uždaryti ir reikia įdėti didesnes pastangas prižiūrint žmones namuose“, – sako L. Kukuraitis.

Jo teigimu, pagrindiniai socialiniai rodikliai keičiasi užimtumo srityje, kur pastebimas augantis registruotas nedarbas nuo pat karantino pradžios.

„Kovo 16 dieną turėjome 9,5 proc. registruoto nedarbo, dabar turime virš 11 proc. […] Pokytis – apie 30 tūkst. daugiau žmonių prisiregistravo kaip bedarbiai.

Tačiau yra kitas palyginimasasis rodiklis – „Sodros“ duomenys, kur lyginame, kiek yra priimtų ir atleistų žmonių. Tai panašiai apie 13 tūkst. ir tas rodiklis auga. Tai rodo, kad, palyginus su tiek, kiek yra žmonių ne darbo būvyje, [...] tas pokytis yra dar tikrai valdomas“, – tikina ministras.

L. Kukuraitis sako, kad verslai vis dar pasitiki teikiamomis pagalbos priemonėmis, o ir pastebima, kad darbuotojai jau grįžta į darbus.

„Verslai vis dar pasitiki, kad pagalbos priemonės padės išsilaikyti ir grįžti į darbą, kai baigsis karantinas. Dalis jau dabar grįžta. Matome tam tikrą tendenciją, kad prastovų skaičius pradeda mažėti ir žmonės pradeda grįžti į darbus“, – LRT RADIJUI sako ministras.

Paklaustas, ar, užsitęsus karantinui socialinė sistema bus pajėgi padėti gyventojams, L. Kukuraitis teigia, kad šiuo metu galvojama apie laiką po karantino, nes socialiniai pokyčiai matomi jau dabar.

„Auga socialinių paslaugų poreikis, užimtumo priemonės yra formuojamos, kad žmonės išliktų darbo rinkoje, bet ir būtų grąžinti tie, kurie iškrenta. Formuojame atskirą paketą laikui po karantino, remdamiesi skirtingais Lietuvos ekonominės ir socialinės padėties scenarijais“, – pažymi ministras.