Lietuvoje

2015.10.15 09:43

L. Graužinienė: socialinis modelis yra svarbus šalies ateičiai

ELTA 2015.10.15 09:43

Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės nuomone, socialinis modelis taps vienu iš svarbiausių šios koalicijos darbų, o Seimas turės daug ką nuveikti, spręsdamas klausimus, dėl kurių iki šiol nepavyko susitarti darbuotojams ir darbdaviams.  

„Socialinis modelis yra labai svarbus šalies ateičiai, jos vystymosi perspektyvoms ir darbo santykių modernizavimui. Neabejoju, kad jo naudą pajus tiek darbuotojai, tiek darbdaviai. Jo nagrinėjimas Seime privalo būti greitas ir konstruktyvus. Esu įsitikinusi, kad socialinio modelio priėmimas taps milžinišku mūsų valstybės žingsniu į priekį“, – sakė Seimo Pirmininkė.

Parlamento vadovė atkreipia dėmesį, kad Trišalė taryba atliko didelį ir labai svarbų darbą, derindama darbdavių, darbuotojų ir Vyriausybės pozicijas dėl daugumos socialinio modelio nuostatų, tačiau liko keliolika klausimų, dėl kurių galutinį sprendimą turės priimti Seimas.

„Trišalėje taryboje buvo išsamiai kelis kartus apsvarstytas Darbo kodekso projektas ir rastas sutarimas dėl daugelio punktų. Iš 266 straipsnių sutarta dėl daugiau nei 85 proc., kiti liko politikų apsisprendimui. Liko nesuderinti klausimai, dėl kurių Trišalė taryba nerado bendro sutarimo, todėl būtent šitiems klausimams turėsime skirti didžiausią dėmesį. Neabejoju, kad svarstydami šias nuostatas mes turime vadovautis ir vadovausimės „saugumas už lankstumą“ principu, pagal kurį dirbančiųjų teisės ir saugumas nenukentės arba bus kompensuotas per kitus dalykus suteikiant užimtumo politikai daugiau lankstumo“, – sakė parlamento vadovė L. Graužinienė.

Ketvirtadienį Seimas pradeda svarstyti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtą Socialinį modelį ir naująjį Darbo kodeksą.

Vasara Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI