Lietuvoje

2020.04.22 19:07

Iš Ukmergės – pozityvios žinios: sparčiai pildosi nuo koronaviruso pasveikusių žmonių sąrašas

Rokiškyje – pirmasis infekcijos atvejis; atnaujinta 19.52
LRT.lt 2020.04.22 19:07

Iš vis daugiau šalies rajonų pasiekia optimistinės žinios apie koronaviruso suvaldymą.

Šį kartą pozityviu pranešimu dalinasi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

„Šeštosios karantino savaitės trečioji diena Ukmergėje – pavasariška ir nuteikianti optimistiškai. Kaip ir jos atneštos žinios. Turime dar 5 pasveikusius ukmergiškius! Taigi, visų pasveikusiųjų sąrašas su kiekviena diena sparčiai pildosi. Dabar iš viso jame – jau 40 pavardžių. Džiaugiuosi už juos visus ir linkiu dar daugiau sveikatos“, – tvirtina D. Varnas.

Trečią parą bendras Ukmergės rajono gyventojams patvirtintų ligos atvejų skaičius laikosi stabiliai nepakitęs: 88.

„O tai reiškia dar vieną puikią žinią – ir sergančiųjų, ir pasveikusiųjų jau turime beveik po lygiai. O jei visai tiksliai – sergančiųjų tik vienu daugiau (iš visų susirgimo atvejų (88) atėmus jau pasveikusius (40) ir mirusius (7), su koronavirusu dar tebekovoja 41 ukmergiškis. Nuoširdžiausi linkėjimai jiems – kuo greičiau pasveikti“, – rašo administracijos direktorius.

Pasak D. Varno, Ukmergės mobiliame patikros punkte trečiadienį buvo patikrinta dar 40 žmonių. Tad visų čia patikrintų skaičius išaugo iki 876. Iš laboratorijos laukiame atsakymų dėl paimtų 80 ėminių.

Rokiškyje – pirmasis atvejis

Trečiadienį apie pirmąjį koronaviruso atvejį pranešė Rokiškis.

„Deja, bet plintantis koronavirusas neaplenkė ir Rokiškio. Turiu pranešti ką tik gautą informaciją, kad nustatytas pirmasis atvejis ir mūsų mieste“, – teigiama mero žinutėje.

Tikrinant gydymo įstaigų darbuotojus, koronavirusas nustatytas vienam iš Rokiškio PASPC darbuotojų.

„Šiek tiek ramina tai, kad užsikrėtęs žmogus nuolat dėvėjo apsaugos priemones ir daug kontaktų su kolegomis ir pacientais neturėjo. Visi PASPC darbuotojai, turėję kontaktų, izoliuoti ir bus nedelsiant tikrinami“, – bendruomenei pranešama socialiniame tinkle.

Mero Ramūno Godeliausko teigimu, užsikrėtęs asmuo rizikos grupei nepriklauso, jokių viruso simptomų nejaučia, todėl bus gydomas namuose.