Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.22 18:50

Opozicija atkirto Karbauskiui dėl valdančiųjų nenoro rinktis į Seimo posėdį: tai antikonstitucinis pareiškimas

Opozicijos nariai įvertino „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio pareiškimą, kad valdančioji dauguma ketvirtadienį opozicijos sušauktame Seimo posėdyje nedalyvaus. Pasak opozicijos, tokie R. Karbauskio pareiškimai prasilenkia su konstitucinėmis vertybėmis. Kita vertus, opozicijos atstovai nepergyvena ir teigia, kad ketvirtadienį Seimo posėdis galės pilnai funkcionuoti ir be valdančiosios daugumos.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Jurgis Razma teigia, kad kiekvieno Seimo nario pareiga yra dalyvauti Seimo posėdyje. J. Razma taip pat pabrėžė, kad Seime yra visos sąlygos dirbti saugiai, ir parlamentarai dėl koronaviruso grėsmės tikrai neturėtų būgštauti.

„Žinau, kad yra toks viešas Ramūno Karbauskio pasakymas, kuris prilygsta pagrasinimui, kad jo frakcijos nariai privalo neiti į posėdį. Tai yra antikonstitucinis pareiškimas, nes Konstitucinis Teismas yra aiškiai pasakęs, kad Seimo nario šventa pareiga – dalyvauti Seimo posėdyje. Tokią pareigą, aš manau, Seimo nariai turi suprasti kaip santykį su jais išrinkusiais žmonėmis, o ne paisyti kažkokių valdančiųjų lyderio pozicijų. Aš manau, kad Seimo nariai neturėtų būti tie, kurie rodytų baikštumą, vengdami dirbti ir tokią gąsdinamą žinią perduodami visuomenei“, – Eltai sakė jis.

„Seime yra visos sąlygos dirbti saugiai. Seimo nariai yra aprūpinti respiratoriais, aplinka saugi ir dezinfekuota. Kitos įmonės dirba kur kas pavojingesnėmis sąlygomis. Manau, kad mes taip pat neturėtume vengti dirbti“, – teigė jis.

J. Razma taip pat pabrėžė, kad šitokiu veiksmu posėdžio darbotvarkės nesužlugdys.

„Kalbant apie kvorumą, 71 Seimo narys privalo būti tuomet, jeigu yra įstatymo priėmimas. Nutarimo priėmimui tokio reikalavimo nėra. Įstatymo projektams, pateikimui ir svarstymui stadijoje tokio reikalavimo nėra, taip, kad šitokiu veiksmu jie posėdžio nesužlugdys, mes darbotvarkėje nesame įrašę nė vieno projekto, kur būtų priėmimo stadija“, – sakė jis.

Konservatoriui taip pat keistai atrodo, kad demokratinėje šalyje valdančioji dauguma pareiškė norą boikotuoti Seimo posėdį.

„Tikrai keistai atrodytų bet kurioje gilios demokratijos šalyje tokia žinia, kad valdantieji boikotuoja Seimo posėdžius. Opozicija, taip, daugelyje šalių naudoja tą „išėjimą“ iš posėdžių salės kaip protesto formą, kuomet neteisėtai paminamos opozicijos teisės. Tai yra visai kas kita. Tai, o dabar, kad jiems patinka, ar nepatinka kažkokie darbotvarkės projektai, tai tikrai nėra pretekstas boikotuoti Seimo darbą. Mums gal taip pat daug kas iš valdančiųjų darbotvarkių nepatinka, bet dėl to neprotestuojame ir neišeiname. Išeidinėjame tuomet, kai pažeidžiamos teisės ir Seimo statutai“, – sakė jis.

R. Budbergytė: nepaisant koronaviruso, Seimas turi dirbti įprastu režimu

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė teigia, kad Seimas privalo dirbti įprastiniu režimu – posėdžiai turi būti vykdomi du kartus per savaitę.

„Seimas turi dirbti normaliu darbo režimu, Seimo pirmininkas, Seimo valdyba ir Seimo kanceliarija turi užtikrinti mums saugias darbo sąlygas, pagal rekomendacijas, kurias yra gavęs Seimas“, – Eltai teigė R. Budbergytė.

„Problema, kad, kai mes dirbame vieną dieną per savaitę,, posėdžiai tampa labai ilgi, pertraukos yra retos ir nespėjama net išvėdinti patalpų“, – pridūrė politikė.

Socialdemokratų frakcijos seniūnė akcentuoja, kad socialdemokratai nesiims iniciatyvos nuolat šaukti neeilinius posėdžius, tačiau viliasi, kad Seimo darbo krūvis, kaip ir karantino suvaržymai, mažės, bus daugiau galimybių į darbotvarkę įtraukti ir kitus aktualius klausimus.

„Mes, socialdemokratai, lankysime visus posėdžius ir į jokią parlamentinę rezistenciją niekada neisime. Nežinau, ką planuoja konservatoriai ar liberalai, bet socialdemokratai tvarkingai vykdys savo parlamentines funkcijas“, – patikino R. Budbergytė.

ELTA primena, kad Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pranešė, kad valdančioji dauguma ketvirtadienį opozicijos sušauktame Seimo posėdyje nedalyvaus.

R. Karbauskis atkreipia dėmesį, kad ketvirtadienį opozicijos inicijuojame Seimo posėdyje visuomenė turėtų pasiruošti, pasak jo, opozicijos destruktyviam oponavimui valdančiųjų sprendimams. R. Karbauskis taip pat teigia, kad opozicijos lyderiui Gabrieliui Landsbergiui koronaviruso krizėje rūpi tik rinkimai, ir jis, pasak „valstiečių“ lyderio, pasiruošęs rizikuoti viskuo, kad tik gautų papildomą dėmesį. Todėl, pasak R. Karbauskio, ketvirtadienį Seimo posėdyje valdančioji dauguma nedalyvaus.

ELTA primena, kad Seimas, šią savaitę planavęs į plenarinius posėdžius rinktis antradienį ir ketvirtadienį, pakeitė šį planą. Seimo seniūnų sueiga antradienį pritarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūno R. Karbauskio siūlymui dviejų dienų darbotvarkę sujungti ir posėdžiauti tik antradienį.

Už tai balsavo 11 posėdžio dalyvių, už tai, kad Seimas į plenarinius posėdžius rinktųsi antradienį ir ketvirtadienį, buvo 9 frakcijų atstovai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi