Lietuvoje

2020.04.22 17:34

Laboratorijos išvados: vanduo Kėdainiuose švarus, jį gerti vėl saugu

LRT.lt2020.04.22 17:34

Kėdainių rajono savivaldybės gyventojai, o ypač Kėdainių miesto, Daumantų, Paobelio, Vilainių, Pelėdnagių, Sirutiškio, Medekšių ir Keleriškių kaimų bendruomenės gali lengviau atsikvėpti – Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tyrimo rezultatai rodo, kad vanduo rajone taršos neviršija, jį gerti saugu.

Remiantis gautais Nacionalinės maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto protokolais atšaukiamas draudimas naudoti geriamąjį vandenį maisto ruošimui.

Tirtuose mėginiuose nustatytas gyvsidabrio kiekis neviršija 0,1 mikrogramo litre. Tai reiškia, kad geriamasis vanduo atitinka Lietuvos higienos normos HN 24:2017 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ nustatyto toksinio (cheminio) geriamojo vandens rodiklio parametro vertę (gyvsidabris – leidžiama iki 1,0 µg/l).

Atlikus šiuos išsamius, papildomus ir pakartotinius laboratorinius tyrimus visiškai įsitikinta, kad vanduo yra saugus vartoti.

„Labai atsiprašome gyventojų už patirtus nemalonumus. Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis šiandien pateikė visą informaciją Tarybos nariams ir gyventojams apie atliktus veiksmus“, – teigiama savivaldybės pranešime.

LRT.lt primena, kad balandžio 20 dieną Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento sprendimu, buvo sustabdyta Kėdainių miesto I-oji (Smilgos) vandenvietė ir nurodyta sustabdyti geriamojo vandens tiekimą (maisto naudojimui), išimtinai leidžiant tiekiamą vandenį naudoti buitinėms reikmėms. Vandenį iš šios vandenvietės vartoja daugiau nei 28 668 abonentai ir 554 įmonės bei organizacijos.

Gyventojams ir įstaigoms nuo antradienio buvo tiekiamas geriamasis vanduo.

Dabar Kėdainių rajono savivaldybė kartu su UAB „Kėdainių vandenys“ sieks išsiaiškinti visas incidento priežastis.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius dėl įmonės veiksmų įvertinimo kreipėsi į UAB „Kėdainių vandenys“ valdybą.

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis dėl galimai nusikalstamų veikų, susijusių su padidėjusiu gyvsidabrio kiekiu geriamajame vandenyje, kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.