Lietuvoje

2020.04.22 17:20

Karbauskis vėl įkirto Landsbergiui: pažėrė priekaištų, jog rūpinasi rinkimais, o ne žmonių sveikata

LRT.lt 2020.04.22 17:20

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis dar kartą įkirto opozicijai. Šį kartą kritikos strėles politikas nukreipė į konservatorius, kurių veiksmuose įžvelgia artėjančių rinkimų šešėlį, o jų lyderio veiksmus pavadino itin neatsakingais.

„Rytoj visa opozicijos propagandos struktūra mėgausis eteriu – puls ir kaltins valdančiąją daugumą ir Vyriausybę. Sakys, kokia bloga valdžia ir neteisingi jos sprendimai, nors grėsminga situacija valdoma, tendencijos dėl COVID-19 grėsmių tikrai geros, švelninami karantino apribojimai, kompensuojami dėl to atsiradę nuostoliai. Tik tokiu, destruktyvaus oponavimo, būdu opozicija gauna taip trokštamą dėmesį. Kuo Lietuvoje blogiau – tuo geriau konservatoriams. Tai jau tapo politinės realybės dalimi, apie kurią nesinori kalbėti, bet tenka, kad visuomenė nemanytų, jog visi politikai tokie, kaip jie“, – rašo R. Karbauskis.

Anot „valstiečio“, Seimo dauguma, įvertindama galimas grėsmes dėl COVID-19, besitęsiantį karantiną, bet kartu ir akivaizdžiai gerėjančią situaciją, priėmė sprendimą, jog Seimo posėdžiai vyks nebe kartą į dvi savaites, kaip buvo vos tik paskelbus karantiną, o kartą į savaitę ir dvigubai didesniu krūviu, nei būna įprastomis Seimo plenarinių posėdžių dienomis. Daryti vieną intensyvią posėdžių dieną kartą per savaitę nuspręsta dėl to, kad į Seimą atvažiuoja Seimo nariai ir jų padėjėjai iš visos Lietuvos, tad susirgus vienam iš jų, kiltų grėsmė daugybei žmonių, jų šeimos nariams ir dar – klastingas virusas pasiektų daugybę miestų ir miestelių.

„Žinant, jog koronaviruso inkubacinis laikotarpis žmogaus organizme užima apie savaitę, pasirinktas vieno posėdžio per savaitę variantas leidžia sumažinti riziką į Seimo posėdį ateiti žmonėms sergantiems COVID-19. Seimo salėje darbo sąlygos neleidžia laikytis nei atstumo, nei žmonių skaičiaus reikalavimų, todėl rizika tapti dar vienu koronaviruso užkrėtimo židiniu yra ne maža“, – teigia politikas.

Tiesa, R. Karbauskis pastebi, kad prieš kurį laiką visi dėl to sutarė, ypač matydami, jog Vyriausybė bei Seimas ir tokiomis sąlygomis gali užtikrinti kokybišką darbą ir paramą medikams, pagalbą žmonėms ir verslui, tačiau trečiadienį politikas įžvelgė opozicijos keliamą destrukciją.

„Tačiau konservatoriai nebūtų konservatoriais, jei nebandytų vykdyti absoliučios destrukcijos. Antradienio rytą vykusioje Seimo seniūnų sueigoje opozicija, vadovaujama Gabrieliaus Landsbergio, jau matydama, kad darbas Seime vyks vieną dieną savaitėje, paprašė opozicijos teikiamus klausimus įkelti į darbotvarkę, kas bendru sutarimu ir buvo padaryta. Po valandos, prasidėjus antradienio Seimo plenariniam posėdžiui, jie pranešė, jog savo klausimų jie nepateikinės, nors jie, jų pačių prašymu jau buvo įtraukti į darbotvarkę. Taigi, Seimas antradienį baigė posėdį jų neapsvarstęs, o konservatoriai pasinaudoję Seimo statute numatyta galimybe surinko reikiamą Seimo narių parašų skaičių, kad ketvirtadienį, t.y. rytoj, vyktų posėdis, skirtas specialiai jų klausimams, kurių didelė dalis yra populistiniai, gražiai skambantys, bet praktiškai neįgyvendinami. Be to, jų netenkina ir Vyriausybės išsamios informacijos apie darbus ir planus pateikimo būdas - jie nori Ministrą Pirmininką ir ministrus rytoj matyti gyvai Seime ir juos "apklausti", tiksliau, atimti iš jų ir taip brangų laiką bei kelti grėsmę jų sveikatai ir galėtų pasipuikuoti eilinėms patyčiomis bei žeminimu“, – rašo „valstietis“.

R. Karbauskis dar kartą įgėlė vienam opozicijos lyderiui, kurį kaltina destrukcijos kėlimu ir artėjančių rinkimų taškų rinkimu.

„Tokiu savo elgesiu opozicija, kuriai dabar vadovauja Gabrielius Landsbergis, dar sykį pademonstravo, kad ne Seimo posėdžių kokybė ir konstruktyvumas jiems svarbiausia, kad ji visiškai neatsakinga, destruktyvi, netgi kelianti grėsmę Lietuvos žmonių saugumui. <...> Suprantu, kad Gabrieliui Landsbergiui rūpi tik rinkimai ir jis pasiruošęs rizikuoti viskuo, kad tik gautų papildomą dėmesį. Dėl jo opozicijos lyderis yra pasiruošę paaukoti bet ką, net ir savo frakcijos kolegų, kitų Seimo narių, jų padėjėjų, Seimo darbuotojų, jų visų šeimų narių, o galų gale ir visų Lietuvos žmonių sveikatą“, – savo nuomonę apie opoziciją išdėstė R. Karbauskis.