Lietuvoje

2020.04.22 16:20

Marijampolės ligoninėje – problemos: pradeda trūkti personalo, laikinai gelbėja rezidentai iš Kauno

su nerimu laukiama papildomų testų iš „karštų taškų“
Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.22 16:20

Su problemomis susiduria viruso židiniais tapę Marijampolės ligoninė ir Pirminės sveikatos priežiūros centras. Skyriuose pradeda trūkti personalo, įstaigos ieško savanorių, galinčių padėti valyti patalpas, taip pat slaugytojų.

Į Marijampolės ligoninę dirbti atvyksta rezidentai iš Kauno klinikinės ligoninės. Iš viso Marijampolėje patvirtinti 83 užsikrėtimo atvejai, iš jų – du trečdaliai yra medikai ir gydymo įstaigų pacientai.

Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro vadovas sako su nerimu laukiantis palaikomojo gydymo ir slaugos pacientų bei personalo testų rezultatų. Skyriuje infekcija užsikrėtus dešimčiai pacientų, šie išvežti į Kauną. Likusiems 34 atlikti tyrimai, vienas pacientas praėjusią parą mirė, tačiau, pasak centro vadovo, jo testo rezultatas buvo neigiamas.

Nustačius, kad infekcija užsikrėtę du medikai, 10 centro darbuotojų izoliavosi, skyrius pertvarkytas, tačiau juntamas darbuotojų stygius, ieškoma savanorių. Jeigu trečiadienį, gavus testų atsakymus, užsikrėtusiųjų bus daugiau, skyrių gali tekti uždaryti.

„Jeigu neturėsim komandos, teks užsidaryti. Mums reikalinga, jau matome, slaugytojų padėjėjų 6, reikia 3 padėjėjų ir 4 valytojų. Atskyrėm srautus personalo. Padarėm dvi komandas, vienam aukštui viena, kitam aukštui kita komanda. Taip izoliavom aukštus, nes židinys yra trečio aukšto viename gale. Jis lokalizuotas“, – sako Mantas Čėsna.

Įtempta padėtis išlieka Marijampolės ligoninėje. Čia 30 medikų ir 16 pacientų užsikrėtusių koronaviruso infekcija. Saviizoliacijoje apie 70 darbuotojų. Į ligoninę dirbti atvyksta medikai iš Kauno klinikinės ligoninės. Marijampolės ligoninėje teikiama tik būtinoji pagalba, nauji pacientai nepriimamai.

„Mes pasiprašėm švietimo įstaigų ir kitų įstaigų pagalbos rasti žmonių, kurie galėtų valyti patalpas. Vienas kitas žmogus atsiranda. Turime pakartotinių atvejų saviizoliacijos namuose, tiek gydytojų, tiek personalo“, – teigia Karolis Podolskis, Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius.

Koronaviruso protrūkio ligoninėje priežastis, kaip buvo laikomasi infekcijos kontrolės reikalavimų, aiškinasi visuomenės sveikatos centras, vidinį auditą atlieka savivaldybė. Dėl viešos informacijos apie židiniu tapusią ligoninę ikiteisminį tyrimą pradėjo Marijampolės policija.

Marijampolė išlieka trečiuoju miestu po Klaipėdos ir Vilniaus pagal užsikrėtusiųjų koronaviruso infekcija skaičių, čia oficialiai nustatyti 83 atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.