Naujienų srautas

Lietuvoje2020.04.22 15:26

Narkevičius nepasirodė komisijos posėdyje, kuri svarstė Klaipėdos uosto vadovo konkurso klausimą

LRT.lt 2020.04.22 15:26

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovė ir Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė labai svarbiu žingsniu vadina Komisijos sprendimą inicijuoti tyrimą dėl konkurso VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigoms užimti.

Paaiškėjus, kad Susisiekimo ministerijos organizuotą konkursą laimėjo su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašu į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą kandidatavęs Algis Latakas, Antikorupcijos komisijos narė A. Bilotaitė suabejojo šios atrankos skaidrumu ir kreipėsi į susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių.

„Ministras šios dienos Antikorupcijos komisijos posėdyje taip ir nepasirodė. Nebuvo ir ministerijos atstovų. Galima tik spėlioti, kokių klausimų vengia J. Narkevičius dėl nacionaliniam saugumui svarbios įmonės, kuri valdo strateginę infrastruktūrą“, – sakė TS-LKD frakcijos atstovė A. Bilotaitė.

Pasak parlamentarės, konkurso laimėtojas net nepradėjęs dirbti patenka į galimą interesų konfliktą.

„A. Latakas per savivaldos rinkimus gavo netiesioginę paramą iš Klaipėdos uoste veikiančių verslininkų. Tai neleis jam išlikti objektyviam sprendžiant klausimus, susijusius su uosto naudotojais. Vadinasi jis turės kaskart nusišalinti. Ko vertas vadovas, kurio rankos surištos?“, – teigia politikė.

LRT.lt primena, kad praėjus daugiau nei metams nuo Arvydo Vaitkaus atleidimo, Susisiekimo ministerija išrinko naują Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovą. Juo tapo Algis Latakas, pernai su A. Vaitkaus vedamu LVŽS sąrašu dalyvavęs savivaldos rinkimuose.

Kaip skelbia ministerija, konkurse į Klaipėdos uosto vadovo pareigas pretendavo 13 kandidatų.

Būsimajam Klaipėdos uosto vadovui buvo keliamas reikalavimas turėti ne mažesnę kaip 5 metų vadovaujamo darbo patirtį įmonėje, kurioje dirbtų ne mažiau kaip 50 darbuotojų. Pretendentai turėjo pateikti savo, kaip būsimo įmonės vadovo, veiklos programą

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi